Informacje z innowacji

opublikowano: 07-06-2016, 22:00

Mobilność, internet, ranking

RANKING

Technology Fast 50

Po raz kolejny ruszyła rekrutacja do rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Konkurs od siedemnastu lat organizuje Deloitte. Jego celem jest promocja młodych, niezależnych, dynamicznych spółek. — Firmy, które się do niego zgłaszają, odnoszą duże sukcesy na rynku, na którym działają, i to nie tylko w regionie, ale także na świecie. Udział w zestawieniu pomaga im w znalezieniu partnerów i inwestorów, dzięki którym mogą się dynamicznie rozwijać — zapewnia Magdalena Burnat-Mikosz z Deloitte Polska.

KONFERENCJA

Grafen w Warszawie

Od 13 do 17 czerwca w stolicy odbywać będzie się Graphene Week, czyli międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona grafenowi. Organizatorem jest Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). A mowa będzie głównie o dotychczasowym stanie badań nad grafenem i jego zastosowaniem w przemyśle, m.in. elektronice i biomedycynie. — Poprzednie edycje konferencji odbyły się w ośrodkach, które odgrywają znaczącą rolę w pracach nad grafenem. Pierwszą zorganizował Chalmers University of Technology. Druga odbyła się w Manchesterze — przypomina Ireneusz Marciniak, dyrektor ITME.

INTERNET

W świecie IoT

Jak wskazuje najnowsza analiza Ericsson Mobility Report, już w 2018 r. ilość urządzeń z kategorii internetu rzeczy (IoT) przewyższy liczbę telefonów komórkowych. Pod tym względem w najbliższych latach dominującym rynkiem będzie Europa Zachodnia, a to za sprawą m.in. inteligentnych liczników energii i samochodów podłączonych do internetu — liczba urządzeń na tym rynku wzrośnie o 400 proc. do roku 2021. Z raportu wynika też, że w 2021 r. połączonych z siecią będzie aż 28 mld urządzeń, 16 mld będzie należało do kategorii IoT.

MOBILNOŚĆ

Chmura a bezpieczeństwo

Zaledwie połowa dużych firm radzi sobie z zabezpieczeniem urządzeń mobilnych swoich pracowników. Bardziej optymistyczni w tym obszarze są prezesi w przeciwieństwie do kierowników IT. To tylko niektóre z głównych wniosków kolejnej części raportu Orange Insights, przygotowanego przez Orange Polska. Bada on podejście przedsiębiorstw do wdrażania rozwiązań bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. 60 proc. badanych uważa, że rozwiązania mobilne, takie jak aplikacje czy chmura obliczeniowa, pozwalają budować przewagę konkurencyjną, jednakże ponad 50 proc. z nich twierdzi, że niosą za sobą także zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu