Informacje z rynku nieruchomości

opublikowano: 12-05-2015, 00:00

Mieszkania, powierzchnie handlowe

MIESZKANIA

Ruszyła sprzedaż Marina Apartamentów II

Firma Atal rozpoczęła sprzedaż drugiego etapu osiedla Marina Apartamenty na warszawskiej Białołęce. W tym etapie powstają trzy budynki: pięcio-, sześcio- i siedmiopiętrowy. Zaplanowano w nich łącznie 219 mieszkań i minigalerię z 25 lokalami handlowo-usługowymi. Każde mieszkanie ma mieć balkon, taras lub ogródek. Cena za 1 mkw. wynosi 6,1 tys. zł, a na ostatniej kondygnacji 6,5 tys. zł. W kondygnacji podziemnej i na parterze powstanie garaż z 319 miejscami dla samochodów i 43 stanowiskami dla motocykli i skuterów. Na terenie osiedla zaplanowano też 259 stojaków na rowery. Przewidziano także 28 miejsc parkingowych dla klientów galerii handlowej. Atal Marina Apartamenty II powstaje u zbiegu ulic Anastazego Kowalczyka i Krzyżówki tuż obok Kanału Żerańskiego. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2015 r. Jej zakończenie i oddanie mieszkań do użytku zaplanowano na III kwartał 2017 r. [ADO]

HANDEL

Pierwsi najemcy w Dekadzie Ciechanów

Podpisano pierwsze umowy najmu w nieistniejącym jeszcze centrum handlowym Dekada Ciechanów. 362 mkw. zajmie drogeria Rossmann, a 114 mkw. apteka sieci Dyżurna. Ciechanowska Dekada została zaplanowana jako centrum handlowo-komunikacyjne złożone z części handlowej typu strip mall oraz dworca autobusowego. Na 2,4 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się siedem sklepów. Na część dworcową złożą się poczekalnia i cztery zadaszone stanowiska autobusowe. Za wynajem części handlowej odpowiada spółka Boig Property Consulting. Firma finalizuje kontrakty z kolejnymi najemcami, m.in. z operatorem sportowym oraz siecią RTV i AGD. Dekada Ciechanów powstanie przy ul. Sienkiewicza na miejscu dworca autobusowego. Trwają procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2015 r. Otwarcie centrum przewidziano natomiast na koniec 2016 r.

MIESZKANIA

Ruszyła sprzedaż Krypskiej 25

Spółka SP Invest rozpoczęła sprzedaż mieszkań w budynku Krypska 25 powstającym przy rondzie Wiatraczna na warszawskiej Pradze Południe. To piąta inwestycja firmy w tej okolicy. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 35 dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań od 39 do 135 mkw. z balkonami lub tarasami. Ceny wahają się od 6,9 do 8,2 tys. zł za 1 mkw. Na parterze zaplanowano cztery lokale usługowe, a w podziemiach garaż z 37 miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi. Prace budowlane rozpoczęto w II kwartale 2015 r. Zakończenie budowy i oddanie budynku do użytku przewidziano na IV kwartał 2016 r. Generalnym wykonawcą jest spółka Inter-Construction.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu