Informacje ze spółek - 26 lutego

26-02-2007, 19:16

Przegląd informacji ze spółek - 26  lutego


Moody's Investors Service podniósł rating siły finansowej Kredyt Banku z 'D-' na 'D' ze stabilną perspektywą, poinformował bank w komunikacie w poniedziałek.

Spółka ABG Sterprojekt SA miała 8,70 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2006 roku wobec 5,30 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie w poniedziałek.

Aktywa zgromadzone w 26 funduszach i subfunduszach Pioneer Pekao TFI przekroczyły 25 mld zł według stanu na 23 lutego. Liczba aktywnych kont uczestników przekroczyła 1 milion, podała spółka w komunikacie w poniedziałek.

Spółka informatyczna Prokom Software mogła w IV kw. 2006 roku odnotować od 22,0 do 31,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 26,3 mln zł zysku i wobec 36,3 mln zł zysku netto rok wcześniej, przewidują analitycy ankietowani przez agencję ISB.

Spółka telekomunikacyjna Netia mogła w IV kw. 2006 roku odnotować od 8,0 do 58,7 mln zł skonsolidowanej straty netto przy konsensusie na poziomie 25,4 mln zł straty i wobec 11,6 mln zł straty netto w III kwartale 2005 roku, prognozują analitycy ankietowani przez agencję ISB.

W raporcie z 18 lutego analitycy KBC Securities podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Banku BPH i podnieśli dwunastomiesięczną cenę akcji banku do 984 zł z 942,1 zł.

Analitycy KBC Securities w raporcie z 18 lutego podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla banku Pekao, podwyższając jednocześnie dwunastomiesięczna cenę docelową akcji do 242,5 zł z 227,3 zł.

Austriacki Erste Bank zaoferuje na polskim rynku certyfikaty indeksu giełd Europy Środkowo-Wschodniej New Europe Blue Chip Index - NTX. Inwestycje w ramach certyfikatów będą zgodne z budową indeksu, w którego strukturze obecnie ponad 40% wagi ma rynek austriacki. Notowanie certyfikatów na GPW rozpocznie się 1 marca.

Czeska grupa energetyczna CEZ podniosła prognozę zysku netto za 2007 rok do 35,1 mld CZK z oczekiwanych w grudniu 34,0 mld CZK, poinformował w poniedziałek prezes CEZ Martin Roman.

Czeski koncern energetyczny CEZ rozważa budowę max. 660 MW nowych mocy w Elektrowni Skawina. Maksymalny wydatek związany z tym projektem to 1 mld euro, poinformował w poniedziałek prezes CEZ Martin Roman.

Producent narzędzi i urządzeń górniczych, spółka MOJ planuje ofertę publiczną na warszawskim parkiecie i złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podał w komunikacie w weekend Fasing, główny akcjonariusz firmy MOJ.

Ze względu na wdrożenie nowych metodologii w zakresie obliczania ocen wiarygodności kredytowej, agencja ratingowa Moody's Investors Service zmieniła ratingi kilkunastu polskich banków, podała agencja w komunikacie w weekend. Kolejne banki czekają na weryfikacje ich ocen.

Wartość portfela zamówień grupy Asseco na lata 2007-2010 wynosi 1.068 mln zł, a nie - jak podała spółka w raporcie za IV kwartał 2006 roku - 1.242 mln zł, poinformowało Asseco w komunikacie w weekend.

PKO Bank Polski ogłosił ponownie konkurs na prezesa i wiceprezesa banku. Zgodnie z zapowiedziami, zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 14 marca, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 21-24 marca, wynika z ogłoszenia, opublikowanego w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Niemiecki koncern medialny Bauer w okresie najbliższych 12 miesięcy nie zamierza zwiększać udziału w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spóki, poinformowała Interia.pl w komunikacie w weekend.

Opal Property Developments - łódzka spółka australijskiej Meydan Group - planuje emisję akcji o wartości ok. 100 mln USD i chce je zaoferować latem na GPW, zapowiedzieli przedstawiciele spółki, cytowani przez poniedziałkowy "Parkiet". Środki z emisji mają zostać zainwestowane w nieruchomości w Polsce.

Ceramika Nowa Gala zawarła wstępną umowę zakupu 100% akcji spółki Ceramika Gres od firmy Sanplast za 77,65 mln zł. Środki na tę transakcję mają pochodzić, przynajmniej w części, z emisji nowych akcji, podała spółka w komunikacie w weekend. Ostateczny termin realizacji umowy wyznaczono na 16 października tego roku. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Informacje ze spółek - 26 lutego