Informatyczni doradcy wchodzą na NC

opublikowano: 16-08-2017, 22:00

Dzieci hydraulików zostają informatykami. W 2004 r. powstała spółka BizTech Konsulting, której głównym udziałowcem był Ponar Wadowice, produkujący układy hydrauliki siłowej.

Sławomir-Chabros
Zobacz więcej

Sławomir-Chabros

Przez lata BizTech zajmował się usługami doradczymi, wdrożeniowymi i outsourcingowymi w segmencie IT. Teraz wchodzi na NewConnect — debiut spółki zaplanowano na poniedziałek 21 sierpnia. W ubiegłym roku spółka, której głównym akcjonariuszem jest prezes Sławomir Chabros (ma 39 proc. kapitału), wypracowała 11,43 mln zł przychodów i 0,18 mln zł zysku netto. W tym roku, według prognoz, zysk ma być ponad dwa razy większy, a przychody urosną o prawie 10 proc. BizTech Konsulting poza działalnością usługową w segmencie IT jest też głównym udziałowcem Wirtualnego Muzeum, spółki prowadzącej portal eMuzeum, zajmujący się prezentowaniem w formie cyfrowej zbiorów muzealnych. Spółka, która zrealizowała kilka projektów unijnych, liczy również na dotację na rozwój autorskiego systemu InnoFin, służącego do sprzedaży usług za pośrednictwem sieci bankomatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu