Infovide-Matrix oczekuje udanego kwartału

PAP
opublikowano: 21-04-2009, 20:19

Dywidenda z zysku Infovide-Matrix za 2008 r. prawdopodobnie będzie w przedziale od 0,2 do 0,4 zł na akcję. Spółka jest zadowolona z wyników I kwartału, które nie powinny być gorsze niż rezultaty sprzed roku - poinformował wiceprezes Infovide- Matrix, Jacek Królik.

"Jeszcze nie ma decyzji w sprawie rekomendacji zarządu odnośnie podziału zysku za 2008 r. W mojej ocenie dywidenda może być w przedziale 0,2 - 0,4 zł na akcję" - powiedział Królik.

Walne, które zdecyduje o podziale zysku informatycznej spółki za 2008 r., zaplanowano na 2 czerwca.

Z zysku za 2007 r., który wyniósł 16,8 mln zł, Infovide-Matrix do podziału przeznaczyło 5,9 mln zł, co dało 0,5 zł dywidendy na akcję.

Wypłata 0,2-0,4 zł dywidendy na akcję oznacza, że spółka może przeznaczyć na wypłatę od 2,37 do 4,73 mln zł. Po czterech kwartałach 2008 r. spółka raportowała 12,75 mln zł jednostkowego zysku netto.

Wiceprezes ocenił pierwsze trzy miesiące 2009 r. jako dobre dla spółki.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego kwartału. Pierwszy kwartał dla Infovide-Matrix powinien być nie gorszy niż przed rokiem" - powiedział.

"Na podstawie wyników pierwszego kwartału perspektywy na cały rok oceniamy pozytywnie" - dodał.

Poinformował także, że obecny portfel zamówień spółki ma wartość 106 mln zł, czyli porównywalną do wartości portfela sprzed roku.

W pierwszym kwartale 2008 r. Infovide-Matrix wypracowało 1,5 mln zł zysku netto, 1,8 mln zł zysku operacyjnego i 46,7 mln zł przychodów.

Zdaniem Królika, jeszcze jest jednak za wcześnie, aby przesądzać jak ukształtuje się koniunktura w branży w perspektywie całego roku.

"Nasi klienci obecnie każdą złotówkę oglądają pod światło, jest to okres dość trudny. Myślę, że decydujący dla branży będzie drugi i trzeci kwartał, kiedy powinno się wyjaśnić czy będziemy mieli do czynienia z poważną dekoniunkturą, czy okaże się, że mamy do czynienia z ociepleniem w inwestycjach" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Infovide-Matrix oczekuje udanego kwartału