ING zajmie się firmami kompleksowo

Sylwia Wedziuk
opublikowano: 21-03-2013, 00:00

Bank ruszył z pełną obsługą księgową i kadrowo-płacową firm, zintegrowaną z bankowością internetową.

Średnie i duże firmy należące do grona klientów ING Banku Śląskiego mogą teraz wszystkie swoje finanse trzymać w jednym miejscu — od ubiegłego tygodnia bank oferuje im pełną obsługę księgową oraz kadrowo-płacową, zintegrowaną z systemem bankowości internetowej.

— Oferta na początek jest skierowana głównie do naszych klientów, czyli ok. 30 tys. firm prowadzących pełną księgowość, z których połowa korzysta z zewnętrznych biur rachunkowych — mówi Michał Bolesławski, wiceprezes banku.

ING Księgowość oferuje spółka ING Usługi dla Biznesu, należąca do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego. System obsługuje klientów na podstawie skanów dokumentów oraz dokumentów elektronicznych, które są przekazywane przez portal ING KsięgowośćOnLine. Docelowo spółka chce udostępnić aplikację na telefon, umożliwiającą skanowanie i wysyłanie dokumentacji do systemu internetowego.

Logowanie do systemu księgowego odbywa się z poziomu bankowości internetowej. Dane o płatnościach pomiędzy bankiem a systemem księgowym wymieniane są automatycznie, a księgowanie dokumentów następuje w ciągu 1 dnia od ich otrzymania. Klient ma także wgląd do elektronicznego archiwum dokumentów księgowych oraz bieżących informacji o saldzie należności i zobowiązań, bez konieczności czekania na zamknięcie miesiąca.

Każdy klient będzie obsługiwany przez dedykowanego księgowego, który ma certyfikat ministra finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Spółka ING Usługi dla biznesu zatrudnia zespół księgowych, specjalistów kadrowo-płacowych oraz asystentów. Są oni dostępni przez internet, telefon oraz docelowo wideookonferencje. W ramach nowej oferty dostępne są cztery pakiety cenowe (od 490 zł do 2990 zł).

Cena zależy od liczby dokumentów i wielkości zatrudnienia. Kwotę abonamentu można wykorzystać w całości na dowolną kombinację wszystkich dostępnych usług księgowych oraz płacowo- -kadrowych rozliczanych wg stawek zamieszczonych w cenniku na stronie internetowej ING Księgowości. Np. rozliczenie dokumentu księgowego w najtańszym pakiecie za 490 zł kosztuje 10 zł, jeśli jest to skan albo zdjęcie, i 7 zł w przypadku elektronicznego eksportu danych. Natomiast miesięczne rozliczenie kadrowo-płacowe osoby zatrudnionej na umowę o pracę kosztuje 35 zł.

Na start bank przewidział promocje — w związku z tym klienci przechodzący z innych biur rachunkowych dostanąobsługę za darmo przez 3 miesiące, a nowo powstałe firmy pół roku bez konieczności ponoszenia minimalnej miesięcznej opłaty w ramach wybranego pakietu. ING poprzez wprowadzenie nowej oferty dąży do stworzenia kompleksowej obsługi firm. Ale przy okazji liczy na rozszerzenie możliwości dotarcia do klientów.

— Obsługa księgowa oraz kadrowo-płacowa to także doskonałe źródło dla cross-sellingu innych produktów, ponieważ codzienny kontakt z finansami firmy da nam ogromną wiedzę na jej temat — mówi Michał Bolesławski.

Bank szybko będzie mógł podsunąć takiej firmie różne inne produkty i usługi — dokładnie to, czego może potrzebować. Łatwiej też będzie zaoferować np. szybki kredyt. Na razie ING nową ofertą chce zainteresować głównie średnie firmy — swoich klientów. Ale planuje ją rozszerzyć na inne podmioty, również nowych klientów. Przynajmniej do połowy roku skupi się głównie na ING Księgowości.

— Mamy w zanadrzu kilka innych nowości, ale niczego nie będziemy wprowadzać, dopóki obsługa księgowa się nie rozkręci — mówi Michał Bolesławski. Bank będzie zadowolony, jeśli na koniec roku uda mu się przekonać do nowego rozwiązania 10 proc. swoich klientów, czyli 3 tys. firm. Oferta została wprowadzona w ubiegłym tygodniu i kilka firm podpisało umowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu