Inkantor – serwis bezgotówkowej wymiany walut

opublikowano: 05-10-2012, 12:38

inkantor.pl oferuje rozwiązania automatyzujące wymianę walut. Pozwala to zaoszczędzić firmom od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy rocznie na przelewach i wymianie walut w porównaniu z bankami.

Serwis został założony przez kredytobiorców, twórców portalu kupfranki.pl, który uzyskał patronat Ministra Gospodarki i miał istotny wkład w prace nad zmianami prawnymi, które doprowadziły do uchwalenia tzw. "ustawy antyspreadowej". Kapitał zakładowy spółki (2 mln 150 tys. zł) pochodzi m.in ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Bezpieczeństwo i referencje

Serwis transakcyjny, charakteryzujący się bezpieczeństwem na poziomie serwisów bankowych, wykonała firma Sygnity specjalizująca się we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań IT dla instytucji finansowych. Inkantor.pl obsługuje dziś kilkaset przedsiębiorstw w zakresie wymiany walut. Sprawdź przykładowe referencje.

Ile tracisz na wymianie walut i przelewach w swoim banku?

Polskie firmy eksportowo-importowe i logistyczne przez wiele lat były praktycznie skazane na wymianę walut w bankach. Przyzwyczaiły się do tego, choć dziś już nie muszą przepłacać na transakcjach walutowych i kosztach przelewów. Twórcy inkantor.pl przeanalizowali koszty wymiany walut w polskich bankach. Badaniu poddano oficjalne ceny walut i koszty towarzyszące operacjom walutowym - opłaty za przelewy i prowadzenie rachunków. W efekcie powstało porównanie kosztów z którego wynika, że przedsiębiorcy mogą przepłacać od 32 do ponad 100 tys. zł rocznie z tytułu wymiany walut (wyliczenie dla firmy, która wykonuje 27 przelewów walutowych w miesiącu i obraca w tym czasie ok. 1,5 mln zł). Zobacz ile zaoszczędzisz na wymianie i przelewach walut w porównaniu z twoim bankiem – pobierz kalkulator oszczędności.

Inkantor.pl wyróżniają:

- niskie ceny kupna i sprzedaży w oparciu o kwotowania bezpośrednio z międzybankowego rynku walutowego

- automatyzacja procesów zakupu, sprzedaży i przelewów walut

- bezpłatne przelewy walutowe do 11 banków w Polsce

- niskie ceny od 0 do 9,5 PLN za polecenia wypłaty walut niezależnie od wysyłanej kwoty do kilkuset banków w Europie; wszystkie w trybie pilnym D+1

- szybkość wymiany co 2-4 min., bez konieczności oczekiwania na pojawienie się kontrofert/y

- transakcje bez limitów wymiany.

Inkantor.pl oferuje bezpieczną, tanią i prostą w obsłudze platformę wymiany walut dla firm i osób fizycznych, wraz z bezpłatnymi lub tanimi kosztami przelewów walutowych do banków w kraju i za granicą. W maju 2012 r., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, inkantor.pl, otrzymał prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kategorii: "Innowacyjny projekt - nowatorskie rozwiązanie."

Sprawdź przykładowe referencje inkantor.pl.

Zobacz ile zaoszczędzisz na wymianie i przelewach walut w porównaniu z twoim bankiem - pobierz kalkulator oszczędności lub porównaj kursy na stronie inkantor.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu