Innova przejmie Libet

ANP
opublikowano: 17-02-2010, 00:00

Fundusz private equity kupi

Fundusz private equity kupi

producenta kostki brukowej

o rocznych przychodach

sięgających 250 mln zł.

Libet, wytwórca kostki brukowej i jeden z największych graczy na krajowym rynku, zmieni właściciela. Koncern Anglo American (w 100 proc. kontrolujący grupę Tarmac, w której skład wchodził Libet) zdecydował się sprzedać wrocławską spółkę funduszowi private equity Innova Capital. Robert Napierała, prezes Libetu, odmówił udzielenia komentarza do czasu zamknięcia transakcji.

Innova przejmuje za jednym zamachem 12 fabryk i 22 linie produkcyjne. Władze wrocławskiej firmy deklarowały latem, że spółka jest rentowna. W ubiegłym roku firma nie planowała większych inwestycji ze względu na spowolnienie gospodarcze. Musiała też zrezygnować z akwizycji. Wyrazem ostrożności była prognoza na 2009 r., która zakładała uzyskanie przychodów na poziomie z 2008 r. Wówczas wyniosły one 252 mln zł.

Koncern Anglo American poinformował, że zamierza sprzedać również firmy z Francji, Niemiec i Czech specjalizujące się w kruszywach. Trafią one do spółki Eurovia z grupy Vinci. Za obie transakcje Anglo American zainkasuje 400 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Innova przejmie Libet