Innova wchodzi w e-marketing

opublikowano: 06-06-2019, 22:00

Fundusz private equity zostanie większościowym akcjonariuszem CS Group specjalizującego się w marketingu internetowym dla sektora MŚP.

Duże fundusze private equity rzadko inwestują w małe i średnie spółki, ale chętnie inwestują w firmy, które obsługują klientów z tego sektora. Fundusz Innova ogłosił, że stanie się większościowym akcjonariuszem CS Group Polska, czyli dużego gracza na polskim rynku usług marketingowych w internecie dla sektora MŚP.

W Innovie za przejęcie w segmencie marketingu internetowego
odpowiada senior partner Krzysztof Kulig. Fundusz do tej pory nie inwestował w
spółki tego rodzaju, ale w branży internetowej ma na koncie kilka sukcesów,
m.in. wejście w grupę Wirtualna Polska
Zobacz więcej

SIECIOWE DOŚWIADCZENIA:

W Innovie za przejęcie w segmencie marketingu internetowego odpowiada senior partner Krzysztof Kulig. Fundusz do tej pory nie inwestował w spółki tego rodzaju, ale w branży internetowej ma na koncie kilka sukcesów, m.in. wejście w grupę Wirtualna Polska Fot. ARC

Wartości transakcji nie ujawniono. Wiadomo, że obecni akcjonariusze CS Group pozostaną w spółce jako menedżerowie i członkowie rady nadzorczej. Pieniądze od inwestora mają pozwolić m.in. na „doskonalenie produktów oraz poszerzanie oferty asortymentowej”. CS Group jest m.in. właścicielem internetowej wyszukiwarki firm pkt.pl, agencji interaktywnej ClearSense i akademii e-marketingu ClearSense. Zgodnie z ostatnimi dostępnymi danymi spółka miała w 2017 r. 55,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, notując jednocześnie 8 mln zł zysku operacyjnego i 7,2, mln zł zysku netto. Grupa, oferująca przede wszystkim usługi marketingowe w wyszukiwarkach internetowychskierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudnia ponad 800 osób w Warszawie i 10 biurach regionalnych. Przejmowana przez fundusz spółka dwa lata temu szykowała się do debiutu giełdowego. We wrześniu 2017 r. złożono nawet prospekt emisyjny do KNF, a oferta publiczna miała rozpocząć się na przełomie 2017 i 2018 r., ale z jej przeprowadzenia zrezygnowano. Innova zapowiada, że będzie inwestowała w kolejne spółki zajmujące się marketingiem internetowym dla sektora MŚP.

„W tym zakresie obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma graczami. Bardziej szczegółowe informacje na temat strategii oraz planów w tym sektorze zostaną przedstawione po sfinalizowaniutransakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgód UOKiK” — podaje Innova.

Transakcja przejęcia CS Group zostanie przeprowadzona przez fundusz Innova 6, w ramach którego w ubiegłym roku zebrano prawie 200 mln EUR na inwestycje w Polsce i regionie. Fundusz ten już w 2018 r. zainwestował w spółki Inelo i OCRK, dostarczające rozwiązania informatyczne dla branży transportowej, a także w producenta napojów Oshee. W tym roku ogłoszono przejęcie lubelskiej Drukarni Embe Press, zajmującej się dostawami etykiet i opakowań, a także spółki CheMeS, dostarczającej etykiety samoprzylepne i termokurczliwe. Tę ostatnią odkupiono od funduszu Abris.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy