Innowacyjna sieć Wi-Fi dla nowoczesnego hotelu

Materiał partnera: Veracomp
opublikowano: 12-06-2018, 22:00

W naszych biurach i domach działa coraz więcej urządzeń łączących się z internetem. Tym samym rośnie obciążenie sieci Wi-Fi.

W naszych biurach i domach działa coraz więcej urządzeń łączących się z internetem. Tym samym rośnie obciążenie sieci Wi-Fi. O ile w mieszkaniu zazwyczaj wystarcza router dostarczony przez dostawcę internetu, to w przedsiębiorstwach konieczne są bardziej zaawansowane rozwiązania, które zapewnią wyższy poziom wydajności i ochrony.

Wdrożenie rozwiązań Fortinet spowodowało, że nowa sieć jest stabilna i zapewnia wszystkim gościom wysokiej jakości dostęp do internetu, zarówno w budynkach hotelu, jak i na otaczającym go terenie.
Zobacz więcej

JAKOŚĆ I ZASIĘG:

Wdrożenie rozwiązań Fortinet spowodowało, że nowa sieć jest stabilna i zapewnia wszystkim gościom wysokiej jakości dostęp do internetu, zarówno w budynkach hotelu, jak i na otaczającym go terenie. Fot. ARC

Doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnej sieci Wi-Fi jest hotel Poziom 511, leżący na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Urządzenia, z których budowane są sieci, mogą znacząco różnić się zarówno pod względem wydajności, jak i oferowanego poziomu bezpieczeństwa. Oba te czynniki powinny być brane pod uwagę już na etapie projektowania infrastruktury w firmie. W przypadku tego hotelu, postanowiono zastosować dwa rodzaje punktów dostępowych, dostosowanych do zróżnicowanych wymagań. Część z nich jest dedykowana do komunikacji wewnętrznej, a część zapewnia nieprzerwany, wydajny i stabilny dostęp dla gości.

Sieć dla podróżnych

— Dotychczas na terenie hotelu zdarzały się problemy z zasięgiem Wi-Fi. Co więcej, ze względu na wyjątkowe położenie obiektu, sieci komórkowe również nie zapewniają zadowalającej jakości przesyłu danych. Nasi klienci często zgłaszali trudności z dostępem do internetu, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowej infrastruktury Wi-Fi, której celem było rozwiązanie tych kwestii — wyjaśnia Marek Mocny, dyrektor Poziom 511 Design Hotel & SPA.

Goście hotelu to zarówno turyści potrzebujący okazjonalnego dostępu do internetu, jak i uczestnicy konferencji czy spotkań biznesowych, dla których niezawodna i szybka sieć jest niezbędna do pracy. Zadaniem nowej infrastruktury było zagwarantowanie, by wszyscy goście i pracownicy uzyskali stały i szybki dostęp do sieci, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa.

Rozwiązania dla każdej firmy

— Planowanie sieci Wi-Fi jest kluczowe, aby zapewnić jej klientom wysokiej jakości usługi. Rozwiązania FortiWLC cechują opatentowane technologie, które pozwalają ograniczyć planowanie radiowe do minimum. Dzięki nim uzyskujemy dostępność, wydajność i bezpieczeństwo. Wartością dodaną jest zadowolenie klientów, wysokie oceny i polecenia, które szczególnie w branży HoReCa, są determinantem szybkiego zwrotu z inwestycji — mówi Artur Madejski, product manager Fortinet, Veracomp.

W obiekcie zostały zainstalowane bezprzewodowe punkty dostępowe marki Fortinet, zarządzane kontrolerem. Wykorzystane urządzenia pracują standardzie 802.11ac, dzięki czemu wydajnie obsługują nawet najnowsze urządzenia klienckie.

Zastosowane rozwiązania zapewniają zaawansowane funkcje ochrony i możliwośćcentralnego zarządzania. Opatentowana technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) jest architekturą jednokanałową (SCA), dzięki czemu istotnie zminimalizowano problemy występujące w komunikacji bezprzewodowej, zyskując wyższą wydajność i niższy poziom zakłóceń — w stosunku do standardowych rozwiązań wielokanałowych. Pozwala to FortiWLC na obsługę nawet 500 urządzeń na mniej niż 50 mkw.

Niezawodna sieć

— Wdrożenie rozwiązań Fortinet spowodowało, że nowa sieć jest stabilna i zapewnia wszystkim gościom wysokiej jakości dostęp do internetu. Podczas współpracy z dystrybutorem mogliśmy liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne. Usprawnienie i rozbudowa sieci natychmiast przyniosła korzyści hotelowi. Goście, szczególnie biznesowi, są zadowoleni z usług, a zastrzeżenia dotyczące internetu przestały się pojawiać — ocenia Marek Mocny.

Rozwiązania zastosowane w nowej sieci Wi-Fi znacząco poprawiły jakość dostępu do internetu. Lepsza przepustowość i technologie usprawniające pracę zwiększyły komfort korzystania z sieci na terenie całego obiektu. Przykład hotelu Poziom 511 pokazuje, że z pozoru mało istotna sieć Wi-Fi może mieć duży wpływ na poziom świadczonych usług i zadowolenie klientów. Dostawcą rozwiązań Fortinet na potrzeby wdrożenia była firma Veracomp.

 

Korzyści z wdrożenia:

  • Większa dostępność, stabilność i niezawodność infrastruktury Wi-Fi,
  • Szybki, nieprzerwany dostęp do internetu,
  • Wyższy poziom ochrony danych,
  • Dostęp do sieci dla użytkowników biznesowych, gwarantowany na poziomie dedykowanych kanałów radiowych (kilka sieci jednokanało
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: Veracomp

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy