Czytasz dzięki

Inowrocław kupuje autobusy

opublikowano: 30-03-2015, 00:00

TRANSPORT MIEJSKI

Prawie 21 mln zł za 12 niskoemisyjnych pojazdów zapłaci Inowrocław. Miasto kupi 10 hybrydowych autobusów za 1,6 mln zł i dwa z hybrydowym napędem za 2,3 mln zł. Umowa została już podpisana, a nowe pojazdy mają rozpocząć kursy po mieście na przełomiesierpnia i września 2015 r. Pieniądze na nowy tabor w 85 proc. pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W porównaniu z autobusami z silnikiem Diesla kupione przez miasto pojazdy hybrydowe spalają o 39 proc. mniej paliwa i emitują o 40-50 proc. mniej spalin. Natomiast autobusy z silnikami elektrycznymi są przygotowane do późniejszej instalacji pantografu, czyli dachowego systemu ładowania.

Prezydent Ryszard Brejza mówi, że Inowrocław jako miasto uzdrowiskowe zwraca szczególną uwagę na środowisko. Autobusy będą też wyposażone w klimatyzację, Wi-Fi, system zapowiedzi głosowej przystanków i porty USB umożliwiające np. ładowanie podczas jazdy telefonów i innych urządzeń mobilnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane