Czytasz dzięki

InPost zrealizował 1,2 mln przesyłek dla klientów Allegro w II kw.

ISBNews
opublikowano: 07-07-2015, 12:09

InPost zrealizował 1,2 mln przesyłek dla klientów serwisu Allegro w II kw. br., co oznacza wzrost o ponad 70% w porównaniu do I kwartału tego roku, podała spółka.

"Ogółem w I półroczu InPost dostarczył użytkownikom serwisu 1,9 mln przesyłek. Strategicznym celem na najbliższe lata jest dla InPost zbudowanie pozycji lidera na rynku dostaw dla handlu on-line" - czytamy w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni z dynamiki wzrostu wolumenu zrealizowanych przesyłek w II kwartale. Ponad 500 tys. klientów więcej wybrało jeden ze sposobów dostawy oferowanych przez InPost. Co więcej, zanotowaliśmy wzrost zarówno w segmencie listów, jak i paczek" - powiedział prezes InPostu Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

InPost nawiązał porozumienie o strategicznej współpracy przy dostawach produktów zamawianych online z liderem polskiego rynku e-commerce w listopadzie 2014 roku. Usługi InPost są coraz częściej wybierane nie tylko przez klientów Allegro.

"Według szacunków spółki, już blisko 10 tysięcy sklepów internetowych oferuje opcję przesyłki z dostawą do Paczkomatów InPost, dzięki czemu usługa ta staje się coraz popularniejsza, zarówno wśród sprzedawców, jak i kupujących" - czytamy dalej.

Jak podaje InPost, oferuje on swoim klientom najszerszą na polskim rynku ofertę dla sklepów i sprzedawców działających za pośrednictwem internetu. Obejmuje ona trzy główne kanały dostaw: list polecony, Paczkomat InPost i kuriera. "Kolejny kanał jakim są punkty odbiorcze zostanie uruchomiony jesienią. Jedną z najszybciej rosnących usług w ofercie InPost jest kurierska dostawa przesyłki" - czytamy w komunikacie.

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w sortowni, która obsługuje do 1,2 mln przesyłek dziennie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane