Inspekcja Pracy doradzi, jak radzić sobie z pracodawcą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-05-2006, 20:14

Jak poradzić sobie z pracodawcą, który każe pracować po godzinach, nie płaci na czas, albo nie udziela zgody na urlop - na te i inne pytania będą odpowiadać w czwartek i w piątek pracownicy okręgowych inspektoratów pracy.

Jak poradzić sobie z pracodawcą, który każe pracować po godzinach, nie płaci na czas, albo nie udziela zgody na urlop - na te i inne pytania będą odpowiadać w czwartek i w piątek pracownicy okręgowych inspektoratów pracy.

"Dni otwarte" - bo tak je nazwano - adresowane są głównie do młodych, w wieku od 20 do 29 lat. Zaplanowano seminaria, szkolenia, wykłady. Mile widziani będą także pracodawcy - i dla nich inspektoraty przygotowały materiały o przepisach prawa pracy i zasad bhp. Hasło kampanii: "Możesz liczyć na pomoc inspektora pracy".

Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy są ludzie młodzi. W roku 2005 43 proc. Polaków w wieku 19-21 lat pracowało bez umowy o pracę, a 30 proc. podejmowało pracę dorywczą.

Młodzi ludzie najczęściej skarżą się, że muszą pracować po godzinach, nie otrzymują na czas pensji, jej wypłata jest niekiedy wstrzymywana. Są też sytuacje, że pracodawca nie zgadza się na urlop lub sugeruje pracownikowi, że go zwolni z pracy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane