Instytut Turystyki: Zwiększa się ruch przygraniczny w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-11-2005, 14:02

Zwiększa się ruch przygraniczny w Polsce. W ciągu trzech kwartałów 2005 r. już 31,3 mln Polaków przekroczyło granicę, czyli o 9,2 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2004 r. - wynika z danych Instytutu Turystyki. "Dane dotyczą tylko ruchu przygranicznego, a nie wyjazdów turystycznych na dłużej" - powiedział PAP Witold Bartoszewicz z Instytutu Turystyki.

Zwiększa się ruch przygraniczny w Polsce. W ciągu trzech kwartałów 2005 r. już 31,3 mln Polaków przekroczyło granicę, czyli o 9,2 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2004 r. - wynika z danych Instytutu Turystyki. "Dane dotyczą tylko ruchu przygranicznego, a nie wyjazdów turystycznych na dłużej" - powiedział PAP Witold Bartoszewicz z Instytutu Turystyki.

Jak wyjaśnił, chodzi o osoby przekraczające granicę i opuszczające kraj tego samego dnia, podczas gdy za turystów uważa się osoby, które spędziły w Polsce co najmniej jedną dobę, łącznie z noclegiem.

"Najczęściej Polacy przekraczali granicę wschodnią, ale także odwiedzali przejście południowe i zachodnie. Związane to było głównie z handlem przygranicznym" - dodał Bartoszewicz.

Z danych Instytutu Turystyki wynika też, że w I półroczu 2005 r. do Polski przyjechało około 6,7 mln turystów, czyli o 7 proc. więcej niż w podobnym  okresie ub.roku.

Według Instytutu, jest to trwała tendencja wzrostowa - w ciągu kilku najbliższych lat liczba odwiedzających Polskę turystów będzie wzrastać w tempie ok. 5 proc. rocznie, z 14,3 mln w 2004 roku do 16,4 mln w 2007 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane