Inter-Car rozbudowuje salon

Mirosław Cichy
10-09-2001, 00:00

Inter-Car rozbudowuje salon

Spółka Inter-Car z Zabrza zamierza pod koniec października oddać do użytku zmodernizowany salon samochodowy Chrysler/Jeep. Koszt inwestycji oszacowano na 1 mln zł.

Pod koniec października ma zostać oddany do użytku zmodernizowany i rozbudowany salon sprzedaży i serwisu firmy Inter-Car z Zabrza, która jest dealerem samochodów Chrysler/Jeep. Koszt inwestycji oszacowano na 1 mln zł. Pieniądze pochodzą z kredytu bankowego.

— Rozbudowa i modernizacja jest konieczna, musimy spełnić standardy firmy Chrysler — wyjaśnia Erwin Kempa, prezes spółki IC.

Obecnie budowany jest nowy salon sprzedaży z zapleczem biurowo-administracyjnym, który pomieści około 20 samochodów w ekspozycji, o powierzchni około 2,8 tys. mkw. Wcześniej spółka posiadała tylko mały salon z zapleczem o powierzchni 700 mkw. W 1998 roku obiekt rozbudowano o blacharnię, lakiernię i stację kontroli pojazdów o łącznej powierzchni 1,2 tys. mkw.

Do użytku ma zostać oddany również serwis po gruntownej modernizacji.

W przyszłości ma powstać plac na samochody używane. Firma zajmuje bowiem teren o powierzchni 12,8 tys. mkw.

Jednocześnie Inter-Car, wspólnie z firmą Inter-Car II, w zarządzie której zasiada także Erwin Kempa, uruchomiła oddział w Katowicach, w biurowcu Banku Śląskiego.

— To bardzo dobre miejsce. Otwarcie punktu kosztowało nas tylko 25 tys. zł. Wszystko zostało przygotowane przez BSK — dodaje Erwin Kempa.

Inter-Car rozpoczął działalność w 1990 r. jako autoryzowany serwis samochodów Fiat. Od 1994 r. jest dealerem firmy Chrysler, zatrudnia 60 osób. Po rozbudowie salonu firma ma zwiększyć zatrudnienie o 10 osób. Rocznie spółka sprzedaje 60--70 aut Chrysler i Jeep.

Spółka Inter-Car II uruchomiła w 2000 r. salon, obok obiektu Inter--Car, przy ul. Wolności. Budowa obiektu kosztowała 2 mln zł. Obie firmy są od siebie niezależne, ale mają wspólną lakiernię, blacharnię oraz stację kontroli pojazdów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inter-Car rozbudowuje salon