Intercity stawia biletomaty

ET
opublikowano: 08-07-2008, 00:00

Kolejek do kas biletowych pewnie nie zlikwidują, ale ułatwią kupno biletów. PKP Intercity zamawiają 15 biletomatów.

Kolejek do kas biletowych pewnie nie zlikwidują, ale ułatwią kupno biletów. PKP Intercity zamawiają 15 biletomatów.

Pięć w Warszawie, trzy w Krakowie, dwa w Poznaniu i po jednym w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie — tak wygląda geograficzny rozkład sieci biletomatów, jakie PKP Intercity (PKP IC) zamierzają ustawić na 15 dworcach. Ściślej mówiąc, zrobi to za nie firma zewnętrzna, która zajmie się też obsługą i serwisem urządzeń. Do dzisiaj zainteresowani usługą mogą składać oferty w przetargu rozpisanym przez PKP Intercity.

W specyfikacji czytamy, że przewoźnik zgłasza zapotrzebowanie na automaty, które będą sprzedawały bilety na pociągi kursujące po liniach krajowych, honorując wszystkie ulgi przysługujące rozmaitym grupom pasażerów. Biletomaty nie będą przyjmowały gotówki. Bilety będzie można kupić, tylko płacąc kartą.

PKP IC odmówiły udzielenia informacji, ile pieniędzy zainwestuje w sieć biletomatów. Nie wiadomo też, kiedy pojawią się one na wspomnianych ośmiu dworcach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu