Interferie celują w Caritas

ES
opublikowano: 21-11-2008, 00:00

Podopieczni Caritasu, dzieci górników, niemieccy turyści — takich klientów weźmie na celownik turystyczna spółka.

Podopieczni Caritasu, dzieci górników, niemieccy turyści — takich klientów weźmie na celownik turystyczna spółka.

Dziś prezes turystyczno-hotelarskiej spółki z grupy KGHM przedstawi jej wizję radzie nadzorczej. Jedną z niespodzianek jest zawiązanie współpracy z Caritasem. Zarząd liczy, że dzięki dobrym relacjom z kościelną instytucją uda się odbudować pozycję w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży (chodzi tu m.in. o obiekty w Sławie i nad Bałtykiem).

Takie plany zarysował już w "PB" Wojciech Kudera, prezes Interferii. Uważa, że należy też wrócić do współpracy z KGHM i sięgnąć po pulę z funduszu socjalnego, organizując kolonie dla dzieci górników Zagłębia Miedziowego.

W strategii znalazły się deklaracje o zacieśnieniu współpracy z niemieckimi touroperatorami, którzy — zdaniem obecnych władz spółki — zostali zaniedbani jako klienci.

Ponadto w strategii zapowiedziano też rozpoczęte już cięcia kosztów. Firma redukuje zatrudnienie w administracji i szuka tańszych dostawców. Planowana jest także sprzedaż hotelu w Lubinie. Nie pójdzie natomiast pod młotek obiekt w Głogowie, którego chciał się pozbyć poprzedni zarząd.

Interferie zakończyły dwa pierwsze kwartały stratą, którą odrobiły w okresie letnim, wypracowując w III kwartale 2,55 mln zł zysku netto. Za akcje firmy dziś płaci się o 1,5 zł mniej niż w dniu ich emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy