Interia przejęła Rankomat.pl

Należący do mediowej grupy Bauer portal internetowy Interia.pl wygrał wyścig po porównywarkę ubezpieczeniową Rankomat.pl.

Największa polska porównywarką ubezpieczeniowa – Rankomat.pl – znalazła nowego właściciela. Wyścig o nią wygrała grupa Bauer Media, w skład której wchodzi m.in. radio RMF FM i portal Interia.pl. Formalnie kupującym jest trzeci największy portal internetowy w Polsce i Rankomat.pl wejdzie w skład jego grupy. Wartości transakcji nie została ujawniona. Według naszych informacji wynosi 100 mln zł.

Sprzedaż Rankomat.pl to dla dwóch największych akcjonariuszy porównywarki ubezpieczeniowej okazja na wyjście z inwestycji. Kluczowym właścicielem spółki jest Jacek Olechowski, prezes marketingowego Medicapu (z prawej), który wydaje się być ważniejszy dla niego od Rankomatu. Do KNF trafił prospekt tej spółki, która jeszcze w tym roku ma zadebiutować na GPW. Szansę na zamknięcie inwestycji otrzyma także fundusz 3TS Capital Partners, w którym partnerem jest Zbigniew Łapiński. Pięć lat temu wyłożył na mniejszościowy pakiet Rankomatu 12 mln zł. Pieniądze miały pomóc porównywarce błyskawicznie rozwinąć żagle. Tak się jednak nie stało.
Zobacz więcej

Sprzedaż Rankomat.pl to dla dwóch największych akcjonariuszy porównywarki ubezpieczeniowej okazja na wyjście z inwestycji. Kluczowym właścicielem spółki jest Jacek Olechowski, prezes marketingowego Medicapu (z prawej), który wydaje się być ważniejszy dla niego od Rankomatu. Do KNF trafił prospekt tej spółki, która jeszcze w tym roku ma zadebiutować na GPW. Szansę na zamknięcie inwestycji otrzyma także fundusz 3TS Capital Partners, w którym partnerem jest Zbigniew Łapiński. Pięć lat temu wyłożył na mniejszościowy pakiet Rankomatu 12 mln zł. Pieniądze miały pomóc porównywarce błyskawicznie rozwinąć żagle. Tak się jednak nie stało. Marek Wiśniewski

- Pozyskanie lidera rynku to krok w budowaniu przez nas najlepszej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych w Polsce - mówi Artur Potocki, prezes Interia.pl.

Właściciele Rankomat.pl – grupa prywatnych inwestorów, skupiona wokół Jacka Olechowskiego oraz fundusz 3TS Capital Partners – rozpoczęli proces sprzedaży firmy wiosną tego roku. Jak informowaliśmy miesiąc temu zakupem spółki interesowało się należące do PZU towarzystwo Link4 i fundusz Enterprise Investors. Po przeprowadzeniu due dilligence te podmioty wycofały się z transakcji. Końcowy bój o porównywarkę rozegrał się między grupą Allegro i Bauer Media. Zwycięsko z niego wyszli Niemcy.

- Dołączenie do grupy Bauer otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości dotarcia do jeszcze większej grupy odbiorców oraz dalszego poszerzania oferty i podnoszenia jakości świadczonych usług – mówi Michał Laskowski prezes Rankomat.pl.

Więcej w serwisie Puls Biznesu Premium >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Interia przejęła Rankomat.pl