Interia przejęła Rankomat.pl

Należący do mediowej grupy Bauer portal internetowy Interia.pl wygrał wyścig po porównywarkę ubezpieczeniową Rankomat.pl.

Największa polska porównywarką ubezpieczeniowa – Rankomat.pl – znalazła nowego właściciela. Wyścig o nią wygrała grupa Bauer Media, w skład której wchodzi m.in. radio RMF FM i portal Interia.pl. Formalnie kupującym jest trzeci największy portal internetowy w Polsce i Rankomat.pl wejdzie w skład jego grupy. Wartości transakcji nie została ujawniona. Według naszych informacji wynosi 100 mln zł.

Zobacz więcej

Sprzedaż Rankomat.pl to dla dwóch największych akcjonariuszy porównywarki ubezpieczeniowej okazja na wyjście z inwestycji. Kluczowym właścicielem spółki jest Jacek Olechowski, prezes marketingowego Medicapu (z prawej), który wydaje się być ważniejszy dla niego od Rankomatu. Do KNF trafił prospekt tej spółki, która jeszcze w tym roku ma zadebiutować na GPW. Szansę na zamknięcie inwestycji otrzyma także fundusz 3TS Capital Partners, w którym partnerem jest Zbigniew Łapiński. Pięć lat temu wyłożył na mniejszościowy pakiet Rankomatu 12 mln zł. Pieniądze miały pomóc porównywarce błyskawicznie rozwinąć żagle. Tak się jednak nie stało. Marek Wiśniewski

- Pozyskanie lidera rynku to krok w budowaniu przez nas najlepszej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych w Polsce - mówi Artur Potocki, prezes Interia.pl.

Właściciele Rankomat.pl – grupa prywatnych inwestorów, skupiona wokół Jacka Olechowskiego oraz fundusz 3TS Capital Partners – rozpoczęli proces sprzedaży firmy wiosną tego roku. Jak informowaliśmy miesiąc temu zakupem spółki interesowało się należące do PZU towarzystwo Link4 i fundusz Enterprise Investors. Po przeprowadzeniu due dilligence te podmioty wycofały się z transakcji. Końcowy bój o porównywarkę rozegrał się między grupą Allegro i Bauer Media. Zwycięsko z niego wyszli Niemcy.

- Dołączenie do grupy Bauer otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości dotarcia do jeszcze większej grupy odbiorców oraz dalszego poszerzania oferty i podnoszenia jakości świadczonych usług – mówi Michał Laskowski prezes Rankomat.pl.

Więcej w serwisie Puls Biznesu Premium >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Interia przejęła Rankomat.pl