Internet wraca do Kaszmiru

opublikowano: 15-01-2020, 22:00

Po pięciu miesiącach bezprecedensowego blackoutu — napisał „The Guradian” — internet będzie częściowo przywrócony w Kaszmirze.

To skutek ostatniego wyroku sądu najwyższego Indii, który orzekł, że bezterminowe zawieszenie dostępu do internetu jest nadużyciem rządu. Dostęp do sieci będzie na razie przywrócony tylko częściowo, bo wyłącznie w instytucjach, które dostarczają niezbędne usługi, takich jak szpitale, banki, agencje rządowe, hotele i biura podróży. Nadal zabronione jest korzystanie z social mediów. Nigdy wcześniej w demokratycznym państwie czy regionie administracyjnym nie było takiego przypadku. Rząd Narendry Modiego zdecydował się na taki ruch po formalnym pozbawieniu w lecie prowincji Kaszmiru jej częściowej autonomii.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy