Intersnack Poland: biznes na trzech nogach

BAW
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Liderzy w regionach: małopolskie

W fabryce w Nysie powstają chipsy, chrupki, ekstrudery, natomiast w Słomnikach przetwarza się orzechy. Firma wciąż zwiększa gamę słonych przekąsek.

Intersnack Poland został zarejestrowany w roku 1991 jako Felix Polska. Zaczął od importu orzeszków z Niemiec. Rok później otworzył fabrykę w Słomnikach z pierwszą linią do produkcji słonych orzeszków pod marką Felix. W 2009 r. stał się częścią koncernu Intersnack Group.

Przynależność do dużej międzynarodowej grupy ułatwia firmie handel produktami i zapewnia korzystniejsze warunki zaopatrzenia w surowce czy lepszą współpracę z bankami.

— Nasz biznes stoi na trzech nogach. Po pierwsze, oferujemy produkty międzynarodowych marek. Po drugie, wytwarzamy produkty pod własnymi markami. Po trzecie, jesteśmy dostawcą dla producentów uznanych marek płatków śniadaniowych, batonów, czekolad, ciastek i innych kategorii, zawierających orzeszki w różnej postaci — mówi prezes Jakub Rempel.

W grupie Intersnack Poland jest odpowiedzialny za rynek polski i ukraiński, gdzie ma oddziały, a także za kraje bałtyckie, Rosję i Białoruś. Firma zwiększa zatrudnienie. Jej mocną stroną jest umiejętne zarządzanie ryzykiem. Ma m.in. certyfikaty AIB, BRC, IFS dotyczące bezpieczeństwa i jakości produktów.

miejsce w rankingu ogólnopolskim 19

WYNIKI I półrocze 2011 r. Zatrudnienie 470 osób Przychody 136,89 mln zł Zysk netto b.d.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu