Invest - Bank ma miniportal

Paweł Zielewski
opublikowano: 19-03-2001, 00:00

Invest-Bank ma miniportal

Invest-Bank stworzył portal informacyjny dla pracowników banku, by ci mogli na bieżąco śledzić trendy na rodzimym rynku finansowym.

Poznański bank jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce uruchomi dla pracowników portal, zwany systemem zarządzania wiedzą Info-Net. Dostawcą rozwiązania została firma Alma Internet. Z portalu korzystać mają pracownicy banku tak w poznańskiej centrali, jak i w pozostałych 122 placówkach. W sumie jest to około 1,5 tys. osób.

— Chodzi o to, by pracownicy mogli na bieżąco zapoznawać się z publikacjami na temat samego banku, jak i nowych ofert usług finansowych na rynku. W założeniach ma to pozwolić na usprawnienie obiegu informacji w Invest-Banku — mówi Barbara Zdanowicz, rzecznik instytucji.

Zasada działania serwisu jest prosta: na podstawie artykułów prasowych tworzone są notatki z odwołaniem do materiału źródłowego. Dostęp do serwisu jest możliwy bezpośrednio ze strony internetowej banku. Osoby korzystające z serwisu mają możliwość wyboru działu tematycznego, który ich najbardziej interesuje lub mogą korzystać ze wszystkich informacji dostępnych w serwisie.

Istnieje dodatkowo możliwość przeszukiwania serwisu pod wybranymi kategoriami: po słowach kluczowych, źródłach, autorach, datach itd., oraz przesłania wybranej informacji innym osobom z własnym komentarzem oraz archiwizowanie bazy danych.

Zdaniem przedstawicieli banku, portal powinien stać się podstawą do wewnętrznej analizy działalności IB. Z tego też powodu bank nie zamierza udostępniać serwisu klientom.

Rok 2000 poznańska instytucja skończyła z 1,7 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej IB wykazał 37 mln zł straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu