InvestExpo zaprasza do dyskusji sektor MSP

opublikowano: 15-03-2012, 00:00

Innowacje, media społecznościowe i współpraca z aniołami biznesu to tematy, które będą poruszane na forum w Chorzowie.

Czwarta edycja biznesowego spotkania skierowanego do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, Forum Gospodarcze InvestExpo odbędzie się w Chorzowie, 20-21 marca. Jak podaje organizator, katowicki Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, pod dyskusję zostaną poddane tematy związane z innowacyjną technologią w działalności MSP, w szczególności współpraca sektora nauki i biznesu.

Rozważania mają dotyczyć także możliwości inwestycyjnych na terenie Śląska. Ale organizator nie zamierza pominąć również kwestii dotyczących rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu, marketingu i PR w firmie czy sposobów budowania nowoczesnego wizerunku przedsiębiorstwa, tworzonego zwłaszcza z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Dodatkowo w ramach forum odbędzie się konferencja naukowo-informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu — Innowacja, pn. „Anielskie inwestycje wsparciem dla MSP”.

Sympozjum będzie poświęcone m.in. nowej inicjatywie Association of Business Angels Networks, której głównym zadaniem jest integracja inwestorów wspierających rozwój przedsiębiorczości w kraju.

Co więcej, podczas spotkania wybrane osoby będą miały okazję bezpośredniego przedstawienia swoich biznesowych koncepcji inwestorom. To ogromna szansa zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, poszukujących zewnętrznych źródeł finansowania. Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach Forum Gospodarczego InvestExpo odbędzie się także panel dyskusyjny poświęcony kobietom biznesu i ich roli w innowacyjnej gospodarce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane