Inwest Consulting zmienia właścicieli

Bożena Sztonyk
opublikowano: 02-08-2000, 00:00

Inwest Consulting zmienia właścicieli

Jacek Mrowicki i Paweł Śliwiński, którzy na początku czerwca kupili od Mostostalu Ventures blisko 80 proc. akcji spółki Inwest Consulting, zamierzają do końca sierpnia przejąć od ZPS Polmos w Poznaniu pozostałe 20 proc. akcji.

Zmienia się struktura własnościowa spółki Inwest Consulting, specjalizującej się w doradztwie ekonomiczno-finansowym dla jednostek samorządu terytorialnego. Dotychczasowi akcjonariusze firmy: Mostostal Ventures, spółka zależna od Mostostal Export, i Zakłady Przemysłu Spirytusowego Polmos z Poznania wyraziły zgodę na sprzedaż akcji IC dwóm osobom fizycznym: Jackowi Mrowickiemu — prezesowi spółki Inwest Consulting i Pawłowi Śliwińskiemu, jej dyrektorowi inwestycyjnemu. Kapitał akcyjny spółki wynosi 2,5 mln zł.

79,4 proc. od Mostostalu

Na początku czerwca Jacek Mrowicki i Paweł Śliwiński kupili blisko 80 proc. akcji IC od Mostostalu Ventures. Cena zakupu nie została ujawniona.

— Wykupiliśmy już 79,4 proc. akcji IC od Mostostalu, a wkrótce zakupimy również udziały od poznańskiego Polmosu. Zawarliśmy już wstępne porozumienie dotyczące sprzedaży przez Polmos 20 proc. akcji IC. Teraz ustalamy szczegółowe warunki transakcji. Mamy nadzieję, że z końcem wakacji będziemy posiadać blisko 100 proc. akcji IC — mówi prezes IC, jeden z nowych właścicieli spółki. Zmienił się również Zarząd IC — wiceprezesem został Paweł Śliwiński. Zmianie ulegnie także skład rady nadzorczej — pozostanie w niej jednak prezes Polmosu.

— W obecnej sytuacji będzie nam łatwiej wprowadzać zmiany w firmie i decydować o jej zakresie działalności. W ostatnich latach odnotowujemy duże zainteresowanie gmin emisjami obligacji komunalnych. Nasza firma w ubiegłym roku obsługiwała blisko 30 proc. rynku obligacji komunalnych, a w tym roku będziemy doradzać przy co drugiej emisji obligacji gminnych. Myślimy o poszerzeniu naszej oferty dla samorządów — mówi Jacek Mrowicki.

Specjalista od emisji

Firma doradzała już w ponad 20 przypadkach emisji obligacji komunalnych. W tym roku IC doprowadził do rozstrzygnięcia emisji obligacji w Czarnkowie, Kłodawie, Środzie Śląskiej — pierwszym w Polsce starostwie powiatowym, Starachowicach, Zbąszyniu, a kolejnych sześć już przygotowuje. Do końca tego roku IC zgodnie ze zgłoszeniami będzie doradzał w blisko 25 przypadkach emisji obligacji komunalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bożena Sztonyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwest Consulting zmienia właścicieli