Inwestor dla NuMedu

DI
opublikowano: 18-01-2013, 00:00

Firma, która zajmuje się nowoczesną technologią dla stomatologii, znalazła wsparcie ze strony funduszu WS Investments.

WS Investments objął udziały w spółce NuMed, która zajmuje się budową innowacyjnego urządzenia przeznaczonego dla diagnostyki próchnicy wtórnej oraz badań endodontycznych w stomatologii.

Spółka NuMed powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

„Widzimy niezwykle duży potencjał w opracowywanej przez NuMed technologii. Technologii, dla której praktycznie nie ma jeszcze żadnej konkurencji. Ponadto, co jest również niezwykle istotne z naszego punktu widzenia, zespół NuMedu doprowadził już do międzynarodowego zgłoszenia patentowego i stworzenia działającego prototypu urządzenia do bezinwazyjnej diagnozy próchnicy wtórnej” — skomentowali w komunikacie przedstawiciele firmy inwestycyjnej WS Investments.

Poinformowali też, że urządzenie już jest doceniane przez międzynarodowe instytucje — w ubiegłym roku zostało nagrodzone srebrnym medalem Brussels Innova. Międzynarodowe Targi Wynalazczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Inwestor dla NuMedu