Inwestorzy czekają na dane

opublikowano: 04-05-2012, 13:52

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji tkwią w pobliżu fair value. Inwestorzy czekają na publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy.

O 14.30 Departament Pracy poda dane z rynku pracy w kwietniu. Mediana prognoz 85 ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga wskazuje, że oczekują iż gospodarka stworzyła w ubiegłym miesiącu 160 tys. miejsc pracy poza rolnictwem. W marcu wzrosła o 120 tys. Niepewność jest duża, bo raport ADP ze środy rozczarował. Do kupna akcji zniechęcać mogą także mające odbyć się w najbliższy weekend wybory we Francji i Grecji.

W handlu przedsesyjnym drożeją mocno akcje LinkedIn. Pochwalił się on podwojeniem sprzedaży i zysku netto w pierwszym kwartale. Wyniki okazały się także lepsze niż oczekiwali analitycy.

Tanieje tymczasem First Solar. Największy na świecie producent modułów ogniw słonecznych zakończył kwartał drugą pod względem wielkości stratą w historii po gwałtownym zmniejszeniu produkcji i zwolnieniu 30 proc. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy czekają na dane