Irlandczycy z Della mają trafić do Polski

DI, PAP
opublikowano: 01-08-2006, 00:00

Kierownictwo zakładów Della w Limerick w Irlandii potwierdziło w niedzielę, że niektórych spośród 3 tys. pracowników zapytano, czy byliby chętni przenieść się do Łodzi, gdzie Dell zamierza wybudować nowe zakłady produkcyjne.

Pracownicy Della w Limerick obawiają się, że niższe koszty produkcyjne i tańsza siła robocza w Polsce mogą okazać się zagrożeniem dla długofalowej perspektywy Limerick, gdzie mieszczą się najbardziej rentowne zakłady tego komputerowego potentata.

Według poniedziałkowej gazety „Irish Examiner”, która cytuje rzeczniczkę Della, zakłady w Limerick są „niezwykle ważne”, ale Dell rozgląda się za nową bazą produkcyjną w Europie Środkowej.

— Od dwóch lat zabiegamy o to, by mieć w Europie Środkowo-Wschodniej własne zakłady produkcyjne. Irlandia ma dobrą pozycję, jeśli chodzi o obsługę klientów w krajach Europy Zachodniej, ale rynki Europy Centralnej i Wschodniej są silniejsze — powiedziała rzeczniczka gazecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Irlandczycy z Della mają trafić do Polski