Czytasz dzięki

Irlandia: Kierowcy ciężarówek protestują przeciwko drogim paliwom

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 13:54

Około 60 ciężarówek, jadących w poniedziałek żółwim tempem przez ulice Dublina, na wiele godzin zakłóciło ruch w tym mieście. Jest to protest przeciwko rekordowo wysokiej cenie paliwa dieslowskiego.

Około 60 ciężarówek, jadących w poniedziałek żółwim tempem przez ulice Dublina, na wiele godzin zakłóciło ruch w tym mieście. Jest to protest przeciwko rekordowo wysokiej cenie paliwa dieslowskiego.

    Irlandzkie zrzeszenie transportu samochodowego podkreśla, że w ciągu roku paliwo dieslowskie zdrożało o 40 procent. Transportowcy domagają się od premiera Bertie'ego Aherna natychmiastowej obniżki akcyzy na paliwo.

    Rząd na razie nie reaguje; w przeszłości odmawiał obniżania akcyzy. Litr paliwa dieslowskiego kosztuje obecnie w Irlandii 1,05-1,25 euro, z czego ponad połowa przypada na podatki.

    Zrzeszenie transportowców oficjalnie nie poparło poniedziałkowej akcji kierowców, ale przyznało, że jego członkowie uczestniczą w tym proteście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane