Jaguar najgorętszym luksusowym autem w USA

opublikowano: 08-08-2016, 13:17

Rynek motoryzacyjny w Stanach Zjednoczonych zaczął w końcu wykazywać oznaki spowolnienia. Są jednak firmy, które na tle hamującego rynku prezentują się nadspodziewanie dobrze. Zakochani w swoich markach Amerykanie tym razem odeszli od utartych stereotypów i jak świeże bułeczki kupują… Jaguary.

Przejęta przez indyjski koncern Tata Motors, brytyjska marka Jaguar dystansuje konkurentów w zestawieniu najpopularniejszych samochodów na amerykańskich drogach.

Wyświetl galerię [1/2]

Jaguar SE sedan

Bloomberg

W pierwszych siedmiu miesiącach 2016 r. sprzedaż pojazdów Jaguara wzrosła aż o 59 proc. daleko zostawiając za sobą wicelidera zestawienia (Volvo z dynamiką na poziomie 29 proc.), czy trzeciego Jeepa (około 15 proc.). 

Najwięksi rywale w kategorii luksusowych pojazdów, w tym Acura, BMW, Cadillac, Lexus i Mercedes odnotowali spadek sprzedaży liczonej od początku 2016 r. do lipca. 

To prawdziwe odrodzenie Jaguara po dekadzie stagnacji, przy czym należy brać pod uwagę, że baza do wzrostów plasowała się bardzo nisko. W ubiegłym roku marka w USA znalazła chętnych na zaledwie 15 tys. samochodów. Obecnie sprzedaż oscyluje na poziomie 3-3,5 tys. pojazdów miesięcznie.

Marka odnowiła całą swoją linię w czasie krótszym niż rok, wprowadziła nową wersję swojego średniej klasy sedna XF w listopadzie, a kilka miesięcy później zaktualizowała model XJ, swój najdroższy sedan. W maju amerykańscy dealerzy rozpoczęli sprzedaż dwóch zupełnie nowych modeli klasy podstawowej XE sedan i F-Pace, pierwszy SUVa Jaguara.

Swoje zrobiła też obniżka cen. Obecnie model XF kosztuje już od 51,9 tys. USD, o 9 proc. mniej niż do tej pory. Z kolei model XE ze średnią ceną startową na poziomie 34,9 tys. USD jest tańszy niż jakikolwiek inny samochód tej marki w minionych latach.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Jaguar najgorętszym luksusowym autem w USA