Czytasz dzięki

Jak przeludnia się Ziemia (MAPA LIVE)

AD
opublikowano: 31-10-2013, 09:51

Zobacz niezwykłą interaktywną mapę, stworzoną przez amerykańskiego matematyka Brada Lyon'a dla zilustrowania postępu, w jakim przybywa ludzi na Ziemi. Widać gdzie w danej chwili ktoś się rodzi, a gdzie ktoś umiera.

Poruszony danymi demograficznymi, które donoszą, że za 30 lat z obecnych 7 miliardów ludzi będzie świecie żyło 9 mld, chciał pokazać to na żywym obrazku. Napisał skrypt, który analizuje szczegółowe dane z różnych źródeł dotyczące m.in. miejsca z największą liczbą urodzin i zgonów. Nie bierze ich oczywiście w czasie rzeczywistym, ale bazuje na najnowszych światowych statystykach.

Według mapy w danej chwili najczęściej ludzie rodzą się w Indiach, Chinach i Nigerii, (kolejność zmienna), i umierają dokładnie w tych samych krajach. Zielone kropeczki ilustrujące narodziny pojawiają się najczęściej w środku mapy (bliżej równika), a z oczywistych powodów prawie nie migają na północy.

Jeśli mapa się nie wyświetla znajdziesz ją tutaj

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane