Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 28-09-2007, 00:00

Na tej stronie znajdziecie państwo krótkie opisy wybranych przez nas nowości inwestycyjnych.

Union Investment TFI

UniAkcje: Mistrzostwa Europy 2012

Fundusz akcyjny inwestujący w spółki, które mogą liczyć na dobre wyniki w związku z organizacją turnieju finałowego EURO 2012. W portfelu znajdą się firmy budowlane, transportowe, turystyczne czy producenci żywności.

rekomendacja „PB”:

Dla tych, którzy wierzą, że EURO 2012 jednak się w Polsce odbędzie i przełoży na rozwój polskiej gospodarki.

Golden Egg

Struktura Zysku

Pięcioletni produkt strukturyzowany, oparty na dwóch indeksach giełdowych Dow Jones Euro: spółek największych i wypłacających najwyższe dywidendy. Wynik inwestycji zależy od poziomu indeksów za pięć lat. W najgorszym przypadku inwestor dostanie tyle, ile zainwestował. Minimalna wpłata 10 tys. zł, produkt ma formę polisy, więc zysk zwolniony jest z podatku.

rekomendacja „PB”:

Dla tych, którzy w różowych barwach widzą przyszłość europejskich spółek i chcą zarabiać na giełdzie bez ryzyka straty. Dobry produkt strukturyzowany.

Warta i Kredyt Bank

Warta Gwarancja

To w zasadzie lokata bankowa na 6 lub 12 miesięcy, ale w formie polisy, dzięki czemu zysk zwolniony jest z podatku. Oprocentowanie półrocznej lokaty wynosi 3,64 proc., a rocznej 3,97 proc. Minimalna wpłata: 1 tys. zł

rekomendacja „PB”:

Przyzwoicie oprocentowana lokata połączona z ochroną ubezpieczeniową na wypadek śmierci.

HSBC Investment

HSBC Global Investment Funds

Zagraniczny fundusz parasolowy

z 40 subfunduszami. Najciekawsze są te inwestujące w Azji, bo HSBC jest w tym specjalistą. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. USD (lub równowartość w złotych).

rekomendacja „PB”:

Dla tych, którzy rzeczywiście chcą zdywersyfikować swój portfel. Giełda w Singapurze czy Pekinie nie tylko daje sporo zarobić, ale nie jest powiązana z naszą, więc szanse rosną nawet wtedy, gdy do nas zawitają spadki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Jak rozmnożyć nasze pieniądze