Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Na tej stronie opisujemy wybrane przez nas nowości inwestycyjne.

BPH TFI

Total Profit

Fundusz o strategii absolutnej stopy zwrotu. Ma zarabiać co najmniej 8 proc. rocznie bez względu na warunki na rynku. Inwestuje w akcje, obligacje, waluty, surowce. Skład portfela dynamicznie się zmienia zależnie od prognoz rynkowych.

rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy się zadowolą umiarkowanym, ale stałym i powtarzalnym zyskiem.

Alior Bank

Alior Short Equity

Jedyny fundusz inwestycyjny w Polsce, którego strategią jest zarabianie na spadkach na giełdzie. Strategia oparta jest na zajmowaniu krótkich pozycji w kontraktach terminowych na główne indeksy na GPW.

To przynosi zyski, gdy kursy spadają.

rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy przyszłość rynku akcji widzą na czerwono.

PZU

Plan na życie

Polisa na życie, która łączy regularne oszczędzanie z ochroną. W części inwestycyjnej można wybierać spośród kilkudziesięciu funduszy. Zaletą polisy jest elastyczność — klient sam decyduje o wysokości składki i częstotliwości jej opłacania. W trakcie umowy może to zmieniać i np. odkładać mniej, kiedy ma spore wydatki.

rekomendacja "PB":

Dla poszukujących ochrony i mobilizacji do regularnego oszczędzania.

Wealth Solutions

Jabłko Plus, Jabłko Minus

Roczny produkt strukturyzowany z gwarancją 80 proc. kapitału oparty na akcjach amerykańskiego producenta elektroniki Apple. Ma dwie wersje — jedna obstawia wzrost kursu, druga spadek. Twórcy przekonują, że spółkę czeka przełom — albo odniesie sukces i akcje poszybują, albo się potknie i zapikują.

rekomendacja "PB":

Dla fanów lub nienawidzących kultowych iPhonów i maców.

BZ WBK AIB TFI

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2

Zamknięty fundusz, który inwestuje głównie w nieruchomości komercyjne (biurowce i galerie handlowe), by za kilka lat sprzedać je drożej. To druga emisja certyfikatów funduszu założonego w maju 2008 r. Z zebranych wówczas 209 mln zł wydał już ponad 70 proc., kupując sześć nieruchomości.

rekomendacja "PB":

Dla tych, którzy mają kilka tysięcy złotych, a marzy im się bycie współwłaścicielem biurowca.

opracował: Grzegorz Nawacki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu