Jak Tomasz Lipiec wydał publiczne pieniądze - prasa

(Marek Druś)
19-12-2006, 07:24

"Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów z zakończonego właśnie audytu Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którym w latach 2003-2005 kierował Tomasz Lipiec, obecny minister sportu. Audyt był przeprowadzony na zlecenie władz Warszawy w czasie, kiedy miastem rządziło PiS.

"Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów z zakończonego właśnie audytu Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którym w latach 2003-2005 kierował Tomasz Lipiec, obecny minister sportu. Audyt był przeprowadzony na zlecenie władz Warszawy w czasie, kiedy miastem rządziło PiS.

Pod rządami Tomasza Lipca dochodziło do wielu nieprawidłowości. W 2004 r. ówczesny szef WOSiR podpisał zamówienie na zakup łodzi motorowej. Szybko się okazało, że na świecie jest tylko jeden producent takiej maszyny. Państwowe przedsiębiorstwo zapłaciło za rzadki okaz niemal 40 tys. euro, choć łódź miała kosztować dwa razy mniej. Dlaczego przekroczono limit wydatków? Nie wiadomo.

W kilkudziesięciu fakturach w WOSiR adytorzy znaleźli ślady...wymazywań i przeróbek. Faktury na łączną sumę 2 mln zł opatrzone są nieczytelnymi podpisami. Tak samo jak dziesiątki umów-zleceń. Dotyczyły zajęć sportowych. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że część z nich była fikcyjna. Na dokumentach nie ma pieczątek i podpisów. A inne mogły być sfałszowane.

- Minister do tej pory nie otrzymał dokumentu dotyczącego wyników kontroli w WOSiR. Ustosunkuje się do wyników, gdy dostanie dokument dotyczący audytu - mówi "Rz" Katarzyna Doraczyńska, rzecznik prasowy ministra.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jak Tomasz Lipiec wydał publiczne pieniądze - prasa