Jak ugryźć podatek Belki

BMK
opublikowano: 03-11-2008, 15:21

Zlikwidować, przeznaczyć na emerytury, czy zawiesić na dwa lata? Rządzący zastanawiają się, co zrobić z podatkiem, który PO  obiecała wyrzucić do kosza.

Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, uważa, że warto ponownie rozważyć sprawę zniesienia podatku Belki lub zniesienia go na dwa lata. Poinformował o tym w dzisiejszym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, przy czym zastrzegł, iż o propozycji tej nie dyskutowano na posiedzeniu rządu.

Michał Boni, szef zespołu doradców strategicznych kancelarii premiera i dzisiejszy gość Kontrwywiadu RMF FM, odnosząc się do tego pomysłu stwierdził, iż trzeba szukać różnych sposobów, które będą zwiększały inwestycje. Zwrócił jednak uwagę na inny pomysł związany z podatkiem Belki. W ubiegłym tygodniu „Puls Biznesu” informował o pomyśle Zbigniewa Chlebowskiego, szefa klubu PO, który chce, by pieniądze z podatku Belki zamiast do fiskusa, trafiały na Indywidualne Konta Emerytalne. Zdaniem Chlebowskiego, w Ministerstwie Finansów trwają prace nad takim rozwiązaniem.

-Docelowo uważam, że powinniśmy więcej oszczędzać, więc (podatek – red.) powinien trafiać na konta emerytalne. Ale być może w okresie dwóch lat najbliższych jest ważne, aby maksymalnie duża pula pieniędzy zostawała w kieszeniach ludzi – powiedział Michał Boni w RMF FM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BMK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Jak ugryźć podatek Belki