Jak wprowadzić kosmetyk na rynek unijny

opublikowano: 03-06-2019, 22:00

W drugiej połowie czerwca w Poznaniu odbędzie się seminarium dla przedsiębiorców pod hasłem „Odpowiedzialne wprowadzanie kosmetyków na rynek UE w świetle aktualnych zmian prawnych”.

Organizatorami wydarzenia są Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKiD) oraz firma Symbiosis. Spotkanie jest przeznaczone dla przedsiębiorców z branży kosmetycznej, którzy prowadzą badania nad nowymi produktami i chcą wprowadzać je na rynki europejskie.

Seminarium poprowadzą m.in.: Beata Kowalczyk z PSPKiD, dr Magdalena Palacz i dr Katarzyna Makowska z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Ewa Kilian-Pięta z Laboratorium Centrum Dermatologii Symbiosis.

W programie przewidziano prelekcje: „Ustawa o produktach kosmetycznych — nowe obowiązki i system kar za naruszenia”, „Możliwości pracy badawczej”, „Poszukiwania na nowych rynkach oraz usługi doradcze”, „Dlaczego tylko niektóre firmy odnoszą sukces na rynkach niemieckojęzycznych?”.

Eksperci opowiedzą o zmianach prawnych w nowej ustawie o kosmetykach, obowiązujących od początku tego roku. Zwrócą uwagę na kary, które grożą przedsiębiorcom za wprowadzanie do obrotu produktów, które nie spełniają norm unijnego rozporządzenia (1223/2009). Wspomniane przepisy dotyczą nie tylko producentów, lecz również importerów wyrobów pochodzących spoza UE. Udział w seminarium jest bezpłatny.

WAŻNA DATA

17-18.06

W tych dniach odbędzie się seminarium dla firm kosmetycznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Grzegorz Cieśla, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

email: grzegorz.ciesla@ppnt.poznan.pl tel.: 61 827 97 46

Sprawdź program warsztatu "Rozwój produktów i usług", 27 czerwca 2019, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy