Jak zaoszczędzić na energii

opublikowano: 24-03-2016, 16:43

Sescom podda analizie efektywność energetyczną budynków handlowych. W tym zakresie firma rozpoczęła już współpracę z Politechniką Gdańską.

Spółka Sescom, zajmująca się zarządzaniem serwisem technicznym budynków (facility management), podpisała umowę o współpracy z Politechniką Gdańską. I przystępuje do badań związanych z efektywnością energetyczną obiektów. 

Sescom

- Dostrzegamy istotną rolę współpracy biznesu z nauką, dlatego wyszliśmy z własną inicjatywą w tym zakresie. Politechnika Gdańska to uczelnia, która gwarantuje wysoki poziom naukowy, co rodzi perspektywy na owocną współpracę – wyjaśnia Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie metodyka pomiarów i analizy zużycia energii elektrycznej w obiektach handlowych. 

- Chcemy pracować nad nowymi rozwiązaniami z zakresu efektywności energetycznej, które będziemy potem mogli zaoferować klientom. Z biznesowego punktu widzenia podniesie to naszą konkurencyjność na rynku – zaznacza Sławomir Halbryt.

Wypracowane rozwiązania zostaną więc przetestowane w praktyce. Obie strony deklarują też gotowość przystąpienia do kolejnych wspólnych projektów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane