Jak zarobić na wodzie

opublikowano: 13-06-2019, 22:00

270 mln USD — tyle, zdaniem Bloomberga, który powołuje się na dane firmy SPINS, jest wart dzisiaj rynek wody alkalicznej (inaczej zasadowej) w USA.

W ciągu roku — od kwietnia 2018 do kwietnia 2019 — wartość wzrosła o 36 proc. Woda alkaliczna — napisał portal — znana jest od wieków, a w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza wśród osób, które stawiają na zdrowy tryb życia. Zdaniem analityków woda alkaliczna zyskuje coraz większą część rynku butelkowanej wody, wartego obecnie w USA 17 mld USD. Jest to woda poddana procesowi jonizacji, aby miała odczyn zasadowy.

Powszechnie uważa się, że jej picie przynosi korzyści zdrowotne i odkwasza organizm. Teraz — sugeruje portal — woda alkaliczna wchodzi do „mainstreamu”. Essentia, lider tego rynku w USA, w ciągu roku zwiększył sprzedaż o 80 proc., do 181 mln USD. W ubiegłym roku wodę alkaliczną — „inteligentną wodę” (ang. smartwater) z pH co najmniej 9 — zaproponowała Coca-Cola, reklamując ją jako najlepszy sposób nawilżenia organizmu po treningu fitness.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy