Jakie samochody rejestrowaliśmy w marcu

DI, carmarket.com.pl
opublikowano: 27-04-2010, 15:31

Skoda i Fiat - auta tych marek Polacy rejestrowali najczęściej, według analityków carmarket.com.pl.

W marcu 2010 roku zarejestrowano w Polsce 32,5 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, a więc aż o 6 tys. więcej niż w marcu 2009. W całym pierwszym kwartale 2010 ilość zarejestrowanych pojazdów jest w dalszym ciągu mniejsza w porównaniu do zeszłego roku, ale różnica zmalała do 8,2 tys. pojazdów.

Zobacz więcej

Polacy nadal mają słabość do marki Skoda.

Na pierwszym miejscu w 2010 roku umacnia się Skoda, która z udziałem w rynku 10,9% wyprzedza Fiata już o ponad 1000 sztuk.
Tylko dwie marki z pierwszej dziesiątki zanotowały w I kwartale 2010 wzrost rejestracji: pierwsza w rankingu Skoda (+17%) i Kia (+50%), która tym samym awansowała na 8 pozycję rankingu. Największe spadki zanotowały natomiast Opel (-24%), Volkswagen (-22%), Fiat (-17%) i Peugeot (-22%).

Osoby fizyczne zarejestrowały w marcu 2010 16,7 tys. pojazdów, czyli 15% więcej niż w zeszłym roku. Pomimo to po pierwszym kwartale ilość pojazdów zarejestrowanych przez osoby fizyczne jest mniejsza o blisko 10 tys. niż w zeszłym roku. Liderem tego segmentu z udziałem w rynku 11,3% pozostaje Fiat wyprzedzając o 2 punkty procentowe Skodę. Do pierwszej dziesiątki awansowały marki koreańskie Hyundai i Kia, które zajmują odpowiednio szóste i ósme miejsce i jako jedyne mogą pochwalić się wzrostem rejestracji.

Bardziej imponująco wyglądają rejestracje pojazdów przez firmy, które zarejestrowały w marcu 15,8 tys. pojazdów, czyli aż 32% więcej niż rok temu. Tym samym ilość zarejestrowanych pojazdów przez firmy w całym pierwszym kwartale wzrósł o 1,5 tys. w porównaniu do zeszłego roku. Skoda notuje wzrost rejestracji aż o 1 700 sztuk i potwierdza swoją pozycję lidera osiągając tym samym przewagę 3,4 punktu procentowego nad liderem ubiegłorocznego rankingu - Fordem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, carmarket.com.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Jakie samochody rejestrowaliśmy w marcu