Jakub Tropiło może wrócić

Agnieszka Berger
opublikowano: 09-04-2001, 00:00

Jakub Tropiło może wrócić

Zainteresowani obsadą stanowiska wiceministra skarbu, odpowiedzialnego za prywatyzację branży energetycznej, coraz częściej wspominają o ewentualnym powrocie do resortu Jakuba Tropiły. Były wiceminister, który na razie nie otrzymał oficjalnej propozycji powrotu, nie komentuje tego pomysłu.

Tylko nieliczni spośród przedstawicieli branży energetycznej i polityków zaangażowanych w prywatyzację sektora wciąż wierzą, że urząd wiceministra skarbu, odpowiedzialnego za energetykę, wreszcie zostanie obsadzony. Jakub Tropiło, który zasiadał na tym stanowisku jako ostatni, podał się do dymisji tuż po odwołaniu Andrzeja Chronowskiego, byłego szefa MSP. Premier Jerzy Buzek i Aldona Kamela-Sowińska, nowy minister skarbu, nie mogą poradzić sobie z wakatem już blisko półtora miesiąca.

— Brak wiceministra skarbu odpowiedzialnego za energetykę prawdopodobnie nie zatrzyma prywatyzacji sektora, ale też z pewnością jej nie przyspieszy. Minister Kamela-Sowińska zazwyczaj nie uczestniczy w spotkaniach dotyczących branży energetycznej. W efekcie nie ma nikogo, kto mógłby prowadzić w imieniu rządu wiążące rozmowy z inwestorami i zaangażowanymi w tę dziedzinę politykami — komentuje jeden z zainteresowanych.

W branży słabnie wiara, że obecny rząd zdoła obsadzić wakat w MSP. Coraz liczniejsze są też głosy postulujące powrót Jakuba Tropiły.

— Każdy inny kandydat byłby gorszy, choćby dlatego, że zanim zacząłby skuteczne urzędowanie, musiałby długo uczyć się nowych obowiązków — komentuje jeden z ekspertów.

W ostatni piątek w kręgach politycznych oceniano wariant powrotu jako dość prawdopodobny. Niezależnie jednak od ewentualnej pozytywnej decyzji premiera i szefowej MSP, ostatnie zdanie będzie należało do głównego zainteresowanego. Nieoficjalnie mówi się, że Jakub Tropiło, jeszcze przed przyjęciem jego dymisji przez premiera, otrzymał propozycję pozostania w resorcie. Wówczas ją odrzucił. Dziś odmawia komentarza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jakub Tropiło może wrócić