Jan Buczkowski pożegna się z MSP

Agnieszka Berger
opublikowano: 22-08-2000, 00:00

Jan Buczkowski pożegna się z MSP

Jan Buczkowski, wiceminister skarbu odpowiedzialny za prywatyzację branży energetycznej, żegna się z urzędem. W sobotę złożył dymisję na ręce Andrzeja Chronowskiego, nowego szefa resortu. Dokument nadal czeka na podpis ministra, jednak nieoficjalnie mówi się, że następca Emila Wąsacza przyjmie rezygnację Jana Buczkowskiego.

— Przyjmując stanowisko w Ministerstwie Skarbu Państwa zobowiązałem się, że w ciągu półtora roku urzędowania doprowadzę do opracowania strategii prywatyzacji branży, utworzenia Giełdy Energii i sprzedaży pięciu spółek z sektora. Wypełniłem te zobowiązania i uznałem, że pora odejść. Chcę pracować na stanowisku menedżerskim, podobnie jak to czyniłem przed objęciem urzędu — komentuje swoją decyzję Jan Buczkowski.

Wiceminister zapewnia, że jego rezygnacja nie wiąże się ze zmianami we władzach MSP. Dodaje jednak, że jego miejsce powinna zająć osoba posiadająca silne zaplecze polityczne.

Urzędowanie wiceministra Buczkowskiego potrwa prawdopodobnie najwyżej jeszcze kilka tygodni. Wśród wymienianych nieoficjalnie kandydatów na zwalniające się stanowisko pojawia się nazwisko Grażyny Karłowicz-Stomy, dyrektora Departamentu Prywatyzacji II w MSP (odpowiadającego m.in. za energetykę). AMB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu