Jan Maria Jackowski - kandydatem do Rady Nadzorczej TVP

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 30-11-2006, 20:55

Jan Maria Jackowski jest kolejnym kandydatem do Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Haydukiewicz.

Jan Maria Jackowski jest kolejnym kandydatem do Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Haydukiewicz.

Rada Nadzorcza TVP wymaga uzupełnienia, bowiem dwóch jej członków - Wojciech Hermeliński i Zbigniew Cieślak - zostało wybranych na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego.

"Jackowskiego zgłaszałem już w pierwszym rozdaniu, kiedy powoływaliśmy rady nadzorcze, nie uzyskał on jednak wtedy akceptacji KRRiT" - powiedział PAP Haydukiewicz. Według niego, Jackowski to "fachowiec, dziennikarz związany z TVP, człowiek, który w sam raz nadaje się na członka Rady Nadzorczej TVP".

Jackowski, dawniej LPR, od listopada 2005 r. jest członkiem Trybunału Stanu. W latach 1984-1990 był kolejno redaktorem i sekretarzem redakcji kwartalnika "Fotografia" w Wydawnictwie Arkady. W 1993 został powołany przez Lecha Wałesę w skład Rady d.s. Mediów i Informacji przy Prezydencie RP (do 1995). Brał udział w pracach zespołu mediów elektronicznych. W latach 1997- 2001 był posłem (Klub Parlamentarny AWS, poseł bezpartyjny) i przewodniczył pracom sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Od 1990 r. Jackowski zatrudniony jest w TVP, obecnie na stanowisku komentatora, choć kolejne dwa zarządy TVP próbowały rozwiązać z nim umowę o pracę.

Przed dwoma miesiącami TVP argumentowała, że Jackowski "nie wykazywał się specjalną aktywnością, w związku z tym postanowiono podjąć decyzję o rozwiązaniu z nim umowy o pracę". Jackowski wyjaśniał wówczas, że to "telewizja nie respektowała żadnych jego projektów i nie proponowała mu nowych".

Na rozwiązanie umowy z Jackowskim nie zgodziła się jednak Rada Warszawy, której radnym był wówczas Jackowski (radnym był do października tego roku). Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, pracodawca nie może rozwiązać z radnym umowy o pracę bez zgody Rady.

O Jackowskim było też głośno przed dwoma laty, kiedy media napisały, że otrzymał on duże mieszkanie komunalne w Warszawie, mimo że ma w stolicy pięć innych lokali, które wynajmuje. Zarzuciły mu, że w oświadczeniu majątkowym nie ujawnił dochodów z wynajmu tych mieszkań. Sam zainteresowany przekonywał, że nie naruszył żadnych przepisów prawa.

Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego. Siemiątkowski ma 36 lat, ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku jest adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie; jest też pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1 lutego 2006 r. Siemiątkowski jest też doradcą ministra skarbu. Zasiada w Radzie Nadzorczej PKO BP.(DI, PAP)

 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane