Jan Pilch wierzy w Gino Rossi

Anna Pronińska
opublikowano: 19-05-2011, 00:00

Nie patrzę na spółkę w perspektywie kilku dni, lecz wielu lat — zapewnia inwestor. A kurs spada i spada.

Nie patrzę na spółkę w perspektywie kilku dni, lecz wielu lat — zapewnia inwestor. A kurs spada i spada.

2 mln zł — tyle w ciągu dwóch dni stracił Jan Pilch (jeden z założycieli Artmana i główny akcjonariusz Bytomia) na inwestycji w Gino Rossi. Za pakiet 9,14 proc. akcji kupiony od Rubicon Partners zapłacił 12 mln zł, płacąc w poniedziałek po 4,25 zł za sztukę (z niewielką premią do kursu). Na wtorkowej sesji kurs spadł o 6,3 proc., do 3,75 zł, a na wczorajszej o 5,07 proc., do 3,56 zł. Inwestor nie żałuje.

— Jestem inwestorem branżowym i w ten sposób traktuję zaangażowanie w Gino Rossi, w którym chcę zbudować silny i stabilny akcjonariat. Nie patrzę na spółkę z perspektywy kilku dni, lecz wielu lat, mając na uwadze dalszy rozwój i poprawę efektywności posiadanych marek, jak i nowych projektów — mówi Jan Pilch.

Jego zdaniem, spadki kursu to odzwierciedlenie niepewności i emocji. W połowie czerwca ma dojść do zmian we władzach i prezentacji nowej strategii.

— Wkrótce spotkam się z panem Wiesławem Wojasem [kontroluje 9,5 proc. akcji Gino Rossi — red.] oraz przedstawicielami inwestorów finansowych, aby przedyskutować sytuację w spółce — zapowiada Jan Pilch.

Wiesław Wojas, na łamach "Pulsu Biznesu" deklarował chęć współpracy z nowym akcjonariuszem. A co na to Quercus TFI i TFI Allianz, które mają ponad 5 proc. akcji?

— Poprzedniemu akcjonariuszowi udało się przeprowadzić skuteczną restrukturyzację Gino Rossi, które było nierentowną spółką z wysokim zadłużeniem. Nowy akcjonariusz jest inwestorem branżowym i jego zaangażowanie w obuwniczą spółkę należy oceniać raczej pozytywnie — uważa Wojciech Zych, zarządzający Quercus TFI.

— Analizujemy sytuację. Na razie musimy poczekać na szczegóły i spotkać się z nowym akcjonariuszem — mówi Jerzy Kasprzak, zarządzający TFI Allianz.

Wkrótce w spółce powinien ujawnić się kolejny inwestor — wczoraj w transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 5,57 mln akcji (17,5 proc. kapitału). Według naszych wcześniejszych informacji, do spółki ma wejść Krzysztof Bajołek, partner biznesowy Jana Pilcha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu