Japończycy szykują autonomiczny kontenerowiec

opublikowano: 24-08-2017, 16:48
aktualizacja: 24-08-2017, 16:49

Największy japoński morski przewoźnik kontenerowy planuje przetestowanie w 2019 roku zdalnie kierowanego statku na Pacyfiku. To krok do opracowania technologii autonomicznych jednostek morskich, które mają zrewolucjonizować branżę.

Nippon Yusen K.K. rozważa wysłanie w testowy rejs z Japonii do Ameryki Północnej dużego kontenerowca. Na jego pokładzie znajdowałaby się załoga, ale jedynie w stanie gotowości, gdyby doszło do problemów, wyjaśnił Hideyuki Ando z Monohakobi Technology Institute. Instytut jest częścią Nippon Yusen. Prowadzi badania dotyczące m.in. bezpieczeństwa transportu morskiego, oszczędności energii i logistyki.

W ubiegłym roku Nippon Yusen informował o współpracy z producentem radarów Furuno Electric Co. oraz producentami sprzętu telekomunikacyjnego Japan Radio Co. i Tokyo Keiki Inc. Jej celem jest opracowanie technologii pozwalającej unikanie kolizji na morzu, która ma zostać wykorzystana w autonomicznych statkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Japończycy szykują autonomiczny kontenerowiec