Japonia: spadła dynamika rozwoju sektora usług

opublikowano: 05-08-2019, 07:13

Aktywność sektora usługowego w Japonii ponownie utrzymała się w lipcu w dodatnich regionach, ale dynamika wzrostu była jednak niższa niż w czerwcu, donosi Reuters. Wskazuje to odporność popytu wewnętrznego na słabość światowej gospodarki.

Indeks Jibun Bank PMI dla sektora usług spadł do 51,8 pkt z 51,9 pkt. w czerwcu, wynika z danych IHS Markit. Był to 34 miesiąc, kiedy wskaźnik notował ekspansję.

Były pewne oznaki, że gospodarka usług podstawowych zaczęła tracić na sile, a zatrudnienie i wzrost nowych przedsiębiorstw notowały łagodzenie – ocenił  Joe Hayes, ekonomista z IHS Markit. Dodał, że optymizm osłabił się, ponieważ niektóre firmy obawiały się, że zbliżająca się podwyżka podatków konsumpcyjnych może wpłynąć na popyt. Japonia ma podnieść w październiku  podatek od sprzedaży z 8 do 10 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy