Japonia walczy z nadgodzinami

opublikowano: 11-07-2018, 22:00

Państwowa agencja do spraw pracy przygotowuje projekt zaostrzenia przepisów o nadgodzinach — napisał „The Japan Times”.

Państwowa agencja do spraw pracy przygotowuje projekt zaostrzenia przepisów o nadgodzinach — napisał „The Japan Times”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zmiany będą dotyczyć pracowników sektora publicznego. Rząd chce w ten sposób promować zrównoważone podejście do pracy w kraju, gdzie znane są przypadki śmierci z przepracowania. Niedawno media informowały o śmierci 31-letniej Miwy Sado. Młoda dziennikarka w ciągu miesiąca wypracowała 159 nadgodzin, a z historii jej postów w mediach społecznościowych wynika, że cierpiała na depresję. Podobnych przypadków w Kraju Kwitnącej Wiśni jest coraz więcej — napisał „The Guradian”.

Japończycy mają nawet specjalne słowo, które oznacza śmierć z przepracowania — karoshi. Szacuje się, że na skutek stresu wynikającego z przepracowania umiera rocznie ponad 2 tys. Japończyków, a znacznie więcej z powodu innych powikłań zdrowotnych wywołanych pośrednio tym, iż spędzają w pracy zbyt dużo czasu (zawały serca, udary).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy