Czytasz dzięki

Japonia: zamiast 3 mln jedynie niecałe 3 tys. turystów

opublikowano: 20-05-2020, 12:58

Zaledwie 2,9 tys. zagranicznych turystów odwiedziło w kwietniu Japonię. Przed rokiem było to około 3 mln. Oznacza to 99,9-proc. spadek i dramatyczny kryzys dla tamtejszej branży turystycznej.

Japońska Narodowa Organizacja Turystyczna odnotowała w kwietniu największy spadek w danych o zagranicznych turystach od 1964 r. 

Świątynia Senso-ji w Asakusa w Tokio, Japonia
Zobacz więcej

Świątynia Senso-ji w Asakusa w Tokio, Japonia fot. Sergi Reboredo/Zuma Press/Forum

W pierwszych dniach kwietnia Kraj Kwitnącej Wiśni rozszerzył ograniczenia wjazdu na 73 kraje. Obecnie zakaz wjazdu do kraju (oprócz obywateli) dotyczy już przybywających ze 100 państw. W drugą stronę, tylko 3900 Japończyków wyjechało za granicę, a rząd zdecydowanie odradza podróżowanie do prawie wszystkich części świata.

7 kwietnia Japonia ogłosiła stan wyjątkowy w niektórych częściach kraju z powodu pandemii koronawirusa, który następnie został rozszerzony na cały kraj. Przyniosło to oczekiwane wyniki związane z ograniczeniem liczby infekcji COVID-19, w efekcie czego w ubiegłym tygodniu zniesiono obostrzenia na terenie większości kraju W regionie Tokio mogą one potrwać jeszcze tydzień. 

W ostatnich latach Japonia stała się głównym celem podróży zagranicznych, wspierana przez kampanie reklamowe i działania mające na celu złagodzenie warunków wydawania wiz. 

Liczba odwiedzających ten kraj zwiększyła się prawie czterokrotnie od 2012 r. do 31,9 mln w zeszłym roku. Cel na ten rok zakładał przekroczenie poziomu 40 mln w czym znacząco miały pomów Igrzyska Olimpijskie. Wybuch pandemii pokrzyżował te plany, a sama olimpiada została przeniesiona na przyszły rok. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane