Japońska pomyłka Deutsche Banku za... 183 mld USD

DI, Bloomberg
16-07-2010, 22:15

Niemiecki gigant finansowy, Deutsche Bank zamknie trzy oddziały w Japonii po tym jak dochodzenie potwierdziło wprowadzenie błędnych zleceń sprzedaży, które doprowadziły w czerwcu do tąpnięcia indeksu Nikkei.

W piątek niemiecki bank na swoich stronach opublikował wyniki dochodzenia. Bank zapowiedział równocześnie, że będzie kontynuował handel w Japonii poprzez inne departamenty a zamkniecie Asian Quantitative Trading nie będzie miało wpływu na klientów.

1 czerwca zautomatyzowane zlecenia sprzedaży na kontrakty na indeks Nikkei 225 doprowadziły do gwałtownego zanurkowania wskaźnik w kilka sekund po otwarciu handlu o godz. 9.00 miejscowego czasu.

Chodzi o 180 zleceń sprzedaży których wartość oszacowano na 16 bln jenów (183 mld USD). Z tego około 50 mld jenów zostało zrealizowanych i transakcje zostały odwołane po interwencji giełdy.

Deutsche Bank poinformował, że od tamtego czasu nie używa systemu zautomatyzowanego handlu w Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Japońska pomyłka Deutsche Banku za... 183 mld USD