Japońska recepta na sukces - pracuj dalej

opublikowano: 09-10-2018, 22:00

Zarabiaj więcej, pracuj mniej: Yusaku Maezawa podzielił się swoim przepisem na sukces — napisał Bloomberg.

42-letni miliarder jest założycielem Zozo (dziś Start Today), jednego z największych w Japonii e-sklepów. Niedawno został ogłoszony pierwszym pasażerem lotu w kosmos rakietą wybudowaną przez Space Explorations Technologies, planowanego na 2023 r. Zapytany o to, jak przygotuje się do takiej wycieczki, prowadząc jednocześnie firmę, odpowiedział: Będę miał na to mnóstwo czasu. Yusaku Maezawa do swojego biura chodzi przez 3-4 dni w tygodniu, nigdy nie pracując więcej niż 6 godzin dziennie. Jego zdaniem, krótki czas pracy jest powodem sukcesu firmy Zozo. Zachęca pracowników, żeby szukali inspiracji w życiu poza biurem. 6-godzinny dzień pracy został wdrożony w jego spółce już w 2012 r. i jest częścią korporacyjnej kultury.

— Nasi pracownicy zaczęli pracować inaczej, kiedy wdrożyliśmy nasz program: przestali marnotrawić czas na niepotrzebne aktywności, zbyteczne rozmowy, nieefektywne spotkania. Rezultat był taki, że są w stanie bardziej się koncentrować i są bardziej produktywni, a do domu wychodzą po 6 godzinach pracy — powiedział Yusaku Maezawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane