Japońsko-japońskie porozumienie

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Mazda Motor Corporation i Toyota Motor Corporation założyły spółkę joint-venture.

Będą produkowały samochody we wspólnej fabryce. Nowa firma Mazda Toyota Manufacturing będzie od 2021 r. produkowała auta w zakładzie, który powstanie w Huntsville w stanie Alabama w USA. Jego moce zaplanowano na 300 tys. pojazdów rocznie.

Przy czym moce zostaną podzielone po połowie między wspólników i z taśm fabryki będzie wyjeżdżało co roku 150 tys. Toyot Corolla i tyle samo nowego crossovera Mazdy. Wspólny zakład produkcyjny Mazdy i Toyoty wymaga zainwestowania 1,6 mld dolarów. Koszty obie firmy mają także podzielić po równo. Dla Toyoty fabryka realizowana jako joint-venture będzie jedenastym zakładem produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych. Dla Mazdy — pierwszym. Auta tego drugiego koncernu powstawały już w Stanach Zjednoczonych, ale było to w czasach jego kooperacji z Fordem. Budowa wspólnego zakładu produkcyjnego ma ruszyć w 2019 r. Pracę w Mazda Toyota Manufacturing znajdzie 4 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Japońsko-japońskie porozumienie