Jedna oferta na 50 CV

DI, Hays Poland
31-05-2011, 10:25

Polski menedżer i specjalista szuka pracy średnio przez 3 miesiące, wysyła do 50 CV, zostaje zaproszony na 2 rozmowy kwalifikacyjne i w końcu otrzymuje jedną propozycję pracy.

Taki wniosek płynie z najnowszego badania „Raport Hays: menedżer i specjalista szuka pracy” międzynarodowej firmy rekrutacyjnej Hays Poland. Większość fachowców nie jest jednak zadowolona z oferty finansowej, którą otrzymali od obecnego pracodawcy.

Aż 83,5% badanych poszukiwało pracy w ciągu ostatniego roku. W tym czasie co trzeci ankietowany (35,4%) wysłał od 10 do 50 CV, a co piąty od 1 do 10 CV (22,6%).

Statystycznie trzeba wysłać 50 CV, by odbyć dwie rozmowy kwalifikacyjne.
Zobacz więcej

Statystycznie trzeba wysłać 50 CV, by odbyć dwie rozmowy kwalifikacyjne.

Interesujące okazały się wyniki badania dotyczące najbardziej skutecznych sposobów poszukiwania pracy przez specjalistów i menedżerów. Ponad połowa (52,5%) ekspertów wskazuje, jako najbardziej efektywną metodę, wysyłanie swoich dokumentów bezpośrednio do pracodawców. „W większości publikowanych do tej pory raportach, kontakty poprzez rodzinę i znajomych to najbardziej popularne sposoby i najczęściej wymieniane przez kandydatów rozglądających się za nowym stanowiskiem pracy. W naszym zestawieniu znalazły się dopiero na drugim miejscu, wytypowanym przez 48,7% ankietowanych, tuż przed profesjonalną siecią kontaktów biznesowych (47,5%) i wysyłaniem CV na oferty dostępne w internecie (41,4%)”. Jedynie co dziesiąty badany uważa, iż aktywność na różnego rodzaju portalach społecznościowych,aby być zauważonym przez przyszłego pracodawcę jest efektywnym sposobem na znalezienie nowej pracy. W targi pracy jako skuteczne narzędzie rekrutacji wierzy już zaledwie 4,2% badanych.

Badaniem zostało objętych około 6 500 osób. Ankietę elektroniczną wysłano do osób poszukujących pracy na stanowiska: specjalistyczne (60,8% badanych), menedżerskie (49.3%), dyrektorskie (19,6%) i asystenckie (12,2%).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Hays Poland

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Jedna oferta na 50 CV