Jedna oferta na prywatyzację PKP SKM

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 18:23

Na zakup udziałów PKP Szybka Kolej Miejska (SKM) w Trójmieście do 15 lutego br. złożono jedną ofertę - poinformowała PKP SA na swoich stronach internetowych.

Na zakup udziałów PKP Szybka Kolej Miejska (SKM) w Trójmieście do 15 lutego br. złożono jedną ofertę - poinformowała PKP SA na swoich stronach internetowych.

    "Zgodnie z przyjętymi przez PKP SA procedurami, zostanie ona przedstawiona doradcy prywatyzacyjnemu, który po analizie przedłoży Zarządowi PKP SA raport. Na jego podstawie będą podejmowane dalsze decyzje" - informuje komunikat.

    Rzeczniczka PKP SA Ewa Zagórska powiedziała PAP w piątek, że - jej zdaniem - rozpatrzenie oferty zajmie doradcy i zarządowi PKP SA co najmniej miesiąc. Dopiero po tym czasie należy oczekiwać decyzji zarządu w sprawie tej oferty prywatyzacyjnej.

    Jak podaje raport roczny Grupy PKP za rok 2003, PKP SKM przewiozła w tym roku 35,4 mln pasażerów, średnio na dobę uruchamiała 219 pociągów. Spółka w 2003 roku osiągnęła stratę w wysokości około 5,8 mln zł. W 2003 r. zatrudniała ponad 700 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane